25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Sněmovna o auditu — Pražská demonstrace — Pražská demonstrace živě — Požár v České Třebové — Kauza nelegální zabíjení tygrů — Závory v Adršpachu — Neobvyklá podoba amfetaminu — Kešky rok po tragedii v Praze — Zajímavosti o keškách — Host k tématu kešky — V Jihlavě probíhá diskuse odborníků z Univerzity Karlovy o suchu — Depo versus Světovar — Opravené nádraží v Karlových Varech — Zaniklá Šumava virtuálně — Výluka vysílače

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:14
  Sněmovna o auditu
   Premiér Andrej Babiš pokládá návrh auditní zprávy Evropské komise, podle které je ve střetu zájmů, za útok na Česko a české zájmy. Řekl to na plénu Poslanecké sněmovny.
   02:05
   Pražská demonstrace
    Lidé z mnoha českých měst se dnes chystali na demonstraci na Václavské náměstí v Praze. Třeba v Českých Budějovicích připravovali transparenty i vlajky, a někteří organizovali cestu vlakem.
    02:39
    Pražská demonstrace živě
     Přímo z centra Prahy živě redaktorka Mariana Kopecká.
     04:44
     Požár v České Třebové
      Zhruba 90 lidí v České Třebové muselo kvůli požáru panelového domu opustit své byty. Lepenková izolace vzplála zřejmě nedbalostí při opravě střechy.
      06:35
      Kauza nelegální zabíjení tygrů
       Soud v České Lípě vynesl rozsudek v kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Potrestal všechny obžalované.
       07:06
       Závory v Adršpachu
        V Adršpachu na Broumovsku je ode dneška v provozu závorový parkovací systém. Skončilo ruční vybírání parkovného, které před vstupem do skalního města brzdilo silniční provoz.
        09:01
        Neobvyklá podoba amfetaminu
         Podle celníků v nepříliš obvyklé podobě, tedy jako pastu, převážel 39letý Polák drogu amfetamin, která se zneužívá jako tzv. ná rekreační droga.
         09:28
         Kešky rok po tragedii v Praze
          Je to rok, co v Praze při hledání tzv. kešek zemřeli dva lidé. V podzemí Motolského potoka je za prudké bouřky strhla přívalová vlna. Od té doby zmizely postupně z podzemí metropole téměř všechny schránky a hledači jsou opatrnější.
          12:22
          Zajímavosti o keškách
           Geokešing je dnes rozšířený po celém světě. Vůbec první keška vznikla před 19ti lety. Mezi nejlepší hledače na světě se řadí Němci a Češi.
           13:43
           Host k tématu kešky
            Přímo jeden z předních českých hledačů, kteří mají na svém kontě na 10 tisíc nalezených keší v Česku i zahraničí, Otto Šleger.
            17:13
            V Jihlavě probíhá diskuse odborníků z Univerzity Karlovy o suchu
             Živý vstup redaktora Radovana Daňka.
             18:37
             Depo versus Světovar
              Areál, který Plzni v roce 2015 pomohl z problémů, od radnice peníze na rekonstrukci nedostane. Musí počkat až na získanou dotaci.
              20:59
              Opravené nádraží v Karlových Varech
               Nádraží v Karlových Varech má nová nástupiště, podchody i kolejiště. Rekonstrukce navázala na stavbu nové nádražní haly. Z té původní, zničené po náletech za 2.světové války, stavbaři ponechali pouze přístřešek nad nástupišti.
               22:37
               Zaniklá Šumava virtuálně
                Jihočeští a bavorští vědci společně virtuálně přibližují zaniklé lokality Šumavy. Projekt mapuje místa, která vlivem poválečného dění a vysídlení původního obyvatelstva nenávratně zmizela z krajiny.
                24:48
                Výluka vysílače
                 Závěrem ještě jedno upozornění na zítřek. V čase mezi 6. a 15. hodinou je naplánovaná výluka vysílače Domažlice Vraní Vrch pro multiplex 1 a přechodovou síť 11.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                 23. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                 22. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                 21. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                 20. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                 17. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám