Obsah dílu

Headlines — Modernizace českobudějovického letiště spěje ke konci — Řidiči v Jihlavě podvádějí s rezidentskými parkovacími kartami — Dopravní kolaps v Plzni — Uzavírky kazí obchody — Demonstrace v regionech — První vojenské seskoky členů AZ — Nové mosty na Vltavské vodní cestě — Českem opět projíždí americký konvoj — Miliarda do vody v lese — Auta pryč z městských center — Třídvorská ulice v Kolíně se propadá — Výluka vysílače

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:55
  Modernizace českobudějovického letiště spěje ke konci
   V červnu obnoví provoz zatím pro lehká letadla. Zhruba za rok se z něj ale má s stát mezinárodní veřejný přístav. Jihočeský kraj teď hledá způsob, jak by areál uživil. Nedávno rezignoval jeho dlouholetý ředitel. Důvody neuvedl.
   03:37
   Řidiči v Jihlavě podvádějí s rezidentskými parkovacími kartami
    Kopírují je a falšují data platnosti. Město proto zpřísnilo kontroly a chce zavést automatické skenování registračních značek.
    05:55
    Dopravní kolaps v Plzni
     Projet Plzní z jednoho konce na druhý za normálních okolností trvá něco kolem 1/4 hodiny; ne tak ale teď: Plzeň je rozkopaná na několika místech najednou, na průjezdu městem se stojí a popojíždí v dlouhých kolonách, a to i hodinu.
     08:06
     Uzavírky kazí obchody
      Početné uzavírky v Plzni ale nekomplikují jen dopravu nebo práci záchranářů - problém znamenají taky pro místní živnostníky, podnikatele: Jsou nedostupní pro zásobování a přicházejí o zákazníky.
      09:51
      Demonstrace v regionech
       Demonstrace za nezávislost justice, proti premiérovi Andreji Babišovi a za odvolání ministryně spravedlnosti Marie Benešové, které se po 4 týdny za sebou konaly v Praze, na Staroměstském a Václavském náměstí, dnes přesouvá do regionů.
       12:43
       První vojenské seskoky členů AZ
        Vůbec poprvé v historii právě dnes členové aktivních záloh provedli v Přerově cvičné vojenské seskoky.
        15:21
        Nové mosty na Vltavské vodní cestě
         Příliš nízké, ve špatném stavu a ještě ke všemu dosluhující - tak Ředitelství vodních cest popisuje 5 mostů ve vltavském kanále mezi Vraňany a Hořínem.
         17:20
         Českem opět projíždí americký konvoj
          Z Bavorska na cvičení do Maďarska a Rumunska se Českem od víkendu přesouvají jednotky armády USA: Celkem půjde o 350 vozidel a víc než 800 vojáků, rozdělených do 14-ti samostatných skupin.
          18:02
          Miliarda do vody v lese
           Nové i obnovené nádrže, rybníky, tůně i mokřady. To všechno má pomoct zadržet vodu v lesích. Společnost lesy ČR na to od státu dostala miliardu. Jen v Ústeckém kraji z toho do čtyř let vznikne kromě jiných asi 6 nádrží. Teď jednu dělají v Býčkovicích.
           19:47
           Auta pryč z městských center
            Jak dostat auta z centra města - otázka, kterou teď řeší třžeba v Písku a Českých Budějovicích. Ve hře je třeba omezení parkovacích míst na náměstích. S tím ale nesouhlasí část obchodníků. Bojí se, že přijdou o zákazníky.
            21:31
            Třídvorská ulice v Kolíně se propadá
             Obyvatelé Kolína se potýkají s nevyhovujícím stavem silnice, která je hlavní výpadovkou ve směru na Přelouč a dále na Pardubice. Ve velmi špatném stavu je tam kanalizace, která se často propadá.
             23:14
             Výluka vysílače
              Zítra v čase mezi 6. a 15. hodinou je plánována výluka vysílače Hradec Králové-Krásné pro multiplex 1 a přechodovou síť 11. Programy České televize tak budou v tomto čase divákům, kteří odtud přijímají signál, nedostupné.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              29. květen 2019

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              29. březen

              Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

              29. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              28. březen

              Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

              28. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              27. březen

              Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              24. březen

              Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              23. březen

              Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              22. březen

              Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

              22. 3. 2023 na ČT1

              Napište nám