Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Plzeň v loňském roce opět dosáhla návštěvnického rekordu — Nejméně navštěvovaný je Pardubický kraj — Turismus v Ústeckém kraji — Chřipková epidemie v Česku trvá. — Policie v Plzni musela ve čtvrtek zasahovat proti fanouškům fotbalového týmu Dinamo Zagreb — Zásoba sněhu na Šumavě — Začala demolice budov Transgasu — V Pardubickém kraji je 136 mostů ve špatném stavu — 60 let Divadla Drak v Hradci Králové — 60 let Divadla Drak v Hradci Králové — Budování náplavky v Plzni má zpoždění — Praha 11 má po čtyřech měsících od voleb nové vedení — Nanofiltry pro lepší vodu v Kolíně — První letošní hříbě starokladrubáka — Barbaři v pohybu

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  Plzeň v loňském roce opět dosáhla návštěvnického rekordu
   Po roce 2015, kdy byla západočeská metropole Evropským městem kultury a kdy byl o ni velký zájem, se statistiky za loňský rok zase zvedly. Nejvyhledávanějším místem byl pivovar a taky zoologická zahrada.
   02:54
   Nejméně navštěvovaný je Pardubický kraj
    Teď už ale pohled do regionu, který naopak turisté nejvíc opomíjejí. V Pardubickém kraji se totiž v loňském roce ubytovalo nejméně lidí.
    05:02
    Turismus v Ústeckém kraji
     V Ústeckém kraji patří mezi nejnavštěvovanější místa Památník Terezín nebo Národní park České Švýcarsko. Stále vyhledávanější jsou pak i Kamencové jezero nebo chomutovský zoopark.
     08:23
     Chřipková epidemie v Česku trvá.
      V České republice stále trvá epidemie chřipky. Nejvíce nakažených je na Liberecku. Počet nemocných stoupá také v Ústeckém kraji.
      10:19
      Policie v Plzni musela ve čtvrtek zasahovat proti fanouškům fotbalového týmu Dinamo Zagreb
       Část z nich se chtěla dostat na stadion ještě před začátkem zápasu s plzeňskou Viktorkou. Policisté na koních jim v tom chtěli zabránit, příznivci hostujícího týmu na ně začali házet železné zábrany.
       11:06
       Zásoba sněhu na Šumavě
        Na Šumavě napadl za poslední měsíc víc než metr nového sněhu, který začíná postupně odtávat. Podle hydrologů ale hrozí jen nízké riziko povodní.
        12:57
        Začala demolice budov Transgasu
         Komplex tří objektů bývalého Plynárenského centrálního dispečinku stojí na Vinohradské třídě od konce 70. let - postaven byl v takzvaném brutalistickém stylu. Před demolicí se ho snažil ochránit Klub za starou Prahu. Ministerstvo kultury ho ale za památku
         13:31
         V Pardubickém kraji je 136 mostů ve špatném stavu
          Opravovat se ale bude jen několik z nich. Například v Sedlišti u Litomyšle nese most označení šest - to znamená velmi špatný stav. Přesto na jeho rekonstrukci kraj zatím nemá. Místní se tak musí zatím smířit pouze se zákazovými cedulemi.
          15:35
          60 let Divadla Drak v Hradci Králové
           Zítra to bude přesně 60 let od chvíle, kdy na kulturní scénu uvedlo svou první inscenací divadlo DRAK v Hradci Králové. Uznání kolegů loutkářů i publika si za tu dobu získalo po celém světě.
           17:35
           60 let Divadla Drak v Hradci Králové
            Dramaturg divadla Drak jako host k živému rozhovoru.
            19:12
            Budování náplavky v Plzni má zpoždění
             Projekt vybudování náplavky na břehu řeky Radbuzy v centru Plzně má několikaměsíční zpoždění. Po loňských problémech s podložím teď práce pozastavilo to, že město nechalo přepracovat návrh na podobu kavárny nad řekou.
             20:58
             Praha 11 má po čtyřech měsících od voleb nové vedení
              Představitelé Pirátů, hnutí ANO, ODS a klubu TOP 09 a STAN podepsali koaliční smlouvu. Starosta Jižního Města bude z Pirátské strany, která byla ve volbách druhá, a stane se jím Jiří Dohnal. Vítězné Hnutí pro Prahu 11 skončí v opozici.
              21:26
              Nanofiltry pro lepší vodu v Kolíně
               Obyvatele Kolína stále trápí příliš tvrdá voda. Ta ničí nejenom spotřebiče, ale i vodovodní potrubí. Radnice se proto rozhodla pro řešení a testuje speciální nanofiltr.
               22:58
               První letošní hříbě starokladrubáka
                Narodilo se první letošní hříbě starokladrubáka, klisna dostala jméno Xabea. Starokladrubáci jsou jedinou živoucí kulturní památkou v ČR.
                23:36
                Barbaři v pohybu
                 Muzeum v Litomyšli vystavuje archeologické nálezy z doby římské. Pohromadě jsou k vidění vůbec poprvé.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                 25. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                 24. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                 23. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

                 20. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám