26 minut

15. ledna 2019

Část: Připomínka v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Headlines — V Krkonoších stouplo riziko pádu lavin — Cvičení záchrany člověka z laviny — Provozovatelé Jizerské magistrály varují běžkaře před vstupem do stop — Silničáři na Pardubicku — Na rodinný dům na Hradecku spadl strom — Vítr a sníh v Krušných horách — Uzavřené silnice do Božího Daru — Zastavení ujíždějího motorkáře autem nebyl trestný čin — Měření rychlosti v Chotěboři — Policie zadržela dva podezřelé z vraždy pumpařky v Nelahozevsi — 30. výročí Palachova týdne — Připomínky činu Jana Palacha — Připomínka v Českých Budějovicích — Živé obrázky ze smuteční mše — Úpravy Masarykova náměstí v Jihlavě — Demolice mostu u Hořic — V oblasti Třeboňska na jihu Čech se rozmnožili vlci

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  V Krkonoších stouplo riziko pádu lavin
   Ode dneška tam platí čtvrtý stupeň nebezpečí z pěti možných.
   02:51
   Cvičení záchrany člověka z laviny
    Nebezpečné lavinové zóny dobře znají členové horské služby v Krkonoších. Každou zimu absolvují několik cvičení, jak se s lavinami vypořádat.
    05:01
    Provozovatelé Jizerské magistrály varují běžkaře před vstupem do stop
     Pod náporem těžkého sněhu a silného větru totiž na trať padají stromy a větve.
     06:39
     Silničáři na Pardubicku
      Náledí, vítr, sníh, už druhý den mají silničáři na Pardubicku v terénu veškerou techniku.
      08:19
      Na rodinný dům na Hradecku spadl strom
       Kvůli silnému větru museli hasiči na Hradecku zasahovat o desítek pádů stromů a větví. V Černožicích na Hradecku se vzrostlý smrk zřítil přímo na rodinný dům.
       09:06
       Vítr a sníh v Krušných horách
        V Ústeckém kraji zůstává i přes maximální nasazení silničářů 6 nesjízdných úseků. Silnici 1. třídy č. 7 z Chomutova do Německa přes Horu Svatého Šebestiána se odpoledne podařilo zprůjezdnit.
        09:57
        Uzavřené silnice do Božího Daru
         Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
         12:43
         Zastavení ujíždějího motorkáře autem nebyl trestný čin
          Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zastavil ujíždějícího motorkáře autem, nespáchal trestný čin. Rozhodl o tom Městský soud v Praze.
          13:10
          Měření rychlosti v Chotěboři
           Až 11 kamer, které hlídají rychlost ve městech, chce nainstalovat radnice v Chotěboři na páteřní silnice v regionu. Slibuje si od toho větší bezpečnost.
           14:46
           Policie zadržela dva podezřelé z vraždy pumpařky v Nelahozevsi
            Pátrala po nich od začátku prosince. Prodavačka při přepadení utekla do zadní místnosti - ale jeden z lupičů ji přes zavřené dveře zastřelil.
            15:54
            30. výročí Palachova týdne
             30 let od Palachova týdne - série brutálně rozehnaných demonstrací proti komunistickému režimu. Na první z nich se jeho odpůrci sešli právě 15. ledna 1989 na Václavském náměstí - v předvečer dvacátého výročí sebeupálení studenta Jana Palacha.
             16:49
             Připomínky činu Jana Palacha
              Grafický přehled pietních akcí k výročí sebeupálení Jana Palacha
              18:06
              Připomínka v Českých Budějovicích
               Živý vstup redaktorky Marcely Durasové.
               19:43
               Živé obrázky ze smuteční mše
                Za Jana Palacha právě v této chvíli slouží mši katolický kněz Tomáš Halík, a to v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Na závěr bohoslužby vystoupí folkový písničkář Bohdan Mikolášek s písní Ticho.
                20:47
                Úpravy Masarykova náměstí v Jihlavě
                 Město Jihlava už zná budoucí podobu Masarykova náměstí. Nejúspěšnější projekt z veřejné architektonické soutěže si teď může prohlédnout i veřejnost ve vestibulu radnice.
                 21:26
                 Demolice mostu u Hořic
                  Hořice na Jičínsku se chystají na nápor tranzitní dopravy, která zatím projíždí po hlavním tahu z Hradce Králové na Liberec.
                  23:13
                  V oblasti Třeboňska na jihu Čech se rozmnožili vlci
                   Smečku s pěti vlčaty tady zachytila fotopast Hnutí Duha. Ta společně se zemědělskou univerzitou, národními parky a agenturou ochrany přírody výskyt dlouhodobě monitoruje.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   16. ledna 2019

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   20. června

                   20. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. června

                   Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                   19. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. června

                   První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                   18. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. června

                   Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                   17. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám