Události v regionech (Praha)

15. leden 2019

Část: Připomínka v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Headlines — V Krkonoších stouplo riziko pádu lavin — Cvičení záchrany člověka z laviny — Provozovatelé Jizerské magistrály varují běžkaře před vstupem do stop — Silničáři na Pardubicku — Na rodinný dům na Hradecku spadl strom — Vítr a sníh v Krušných horách — Uzavřené silnice do Božího Daru — Zastavení ujíždějího motorkáře autem nebyl trestný čin — Měření rychlosti v Chotěboři — Policie zadržela dva podezřelé z vraždy pumpařky v Nelahozevsi — 30. výročí Palachova týdne — Připomínky činu Jana Palacha — Připomínka v Českých Budějovicích — Živé obrázky ze smuteční mše — Úpravy Masarykova náměstí v Jihlavě — Demolice mostu u Hořic — V oblasti Třeboňska na jihu Čech se rozmnožili vlci

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:54
  V Krkonoších stouplo riziko pádu lavin
   Ode dneška tam platí čtvrtý stupeň nebezpečí z pěti možných.
   02:51
   Cvičení záchrany člověka z laviny
    Nebezpečné lavinové zóny dobře znají členové horské služby v Krkonoších. Každou zimu absolvují několik cvičení, jak se s lavinami vypořádat.
    05:01
    Provozovatelé Jizerské magistrály varují běžkaře před vstupem do stop
     Pod náporem těžkého sněhu a silného větru totiž na trať padají stromy a větve.
     06:39
     Silničáři na Pardubicku
      Náledí, vítr, sníh, už druhý den mají silničáři na Pardubicku v terénu veškerou techniku.
      08:19
      Na rodinný dům na Hradecku spadl strom
       Kvůli silnému větru museli hasiči na Hradecku zasahovat o desítek pádů stromů a větví. V Černožicích na Hradecku se vzrostlý smrk zřítil přímo na rodinný dům.
       09:06
       Vítr a sníh v Krušných horách
        V Ústeckém kraji zůstává i přes maximální nasazení silničářů 6 nesjízdných úseků. Silnici 1. třídy č. 7 z Chomutova do Německa přes Horu Svatého Šebestiána se odpoledne podařilo zprůjezdnit.
        09:57
        Uzavřené silnice do Božího Daru
         Živý vstup redaktora Marka Štětiny.
         12:43
         Zastavení ujíždějího motorkáře autem nebyl trestný čin
          Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zastavil ujíždějícího motorkáře autem, nespáchal trestný čin. Rozhodl o tom Městský soud v Praze.
          13:10
          Měření rychlosti v Chotěboři
           Až 11 kamer, které hlídají rychlost ve městech, chce nainstalovat radnice v Chotěboři na páteřní silnice v regionu. Slibuje si od toho větší bezpečnost.
           14:46
           Policie zadržela dva podezřelé z vraždy pumpařky v Nelahozevsi
            Pátrala po nich od začátku prosince. Prodavačka při přepadení utekla do zadní místnosti - ale jeden z lupičů ji přes zavřené dveře zastřelil.
            15:54
            30. výročí Palachova týdne
             30 let od Palachova týdne - série brutálně rozehnaných demonstrací proti komunistickému režimu. Na první z nich se jeho odpůrci sešli právě 15. ledna 1989 na Václavském náměstí - v předvečer dvacátého výročí sebeupálení studenta Jana Palacha.
             16:49
             Připomínky činu Jana Palacha
              Grafický přehled pietních akcí k výročí sebeupálení Jana Palacha
              18:06
              Připomínka v Českých Budějovicích
               Živý vstup redaktorky Marcely Durasové.
               19:43
               Živé obrázky ze smuteční mše
                Za Jana Palacha právě v této chvíli slouží mši katolický kněz Tomáš Halík, a to v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Na závěr bohoslužby vystoupí folkový písničkář Bohdan Mikolášek s písní Ticho.
                20:47
                Úpravy Masarykova náměstí v Jihlavě
                 Město Jihlava už zná budoucí podobu Masarykova náměstí. Nejúspěšnější projekt z veřejné architektonické soutěže si teď může prohlédnout i veřejnost ve vestibulu radnice.
                 21:26
                 Demolice mostu u Hořic
                  Hořice na Jičínsku se chystají na nápor tranzitní dopravy, která zatím projíždí po hlavním tahu z Hradce Králové na Liberec.
                  23:13
                  V oblasti Třeboňska na jihu Čech se rozmnožili vlci
                   Smečku s pěti vlčaty tady zachytila fotopast Hnutí Duha. Ta společně se zemědělskou univerzitou, národními parky a agenturou ochrany přírody výskyt dlouhodobě monitoruje.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   16. leden 2019

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. březen

                   Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                   23. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. březen

                   Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                   22. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. březen

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. březen

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. březen

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám