Události v regionech (Praha)

16. listopad 2018

Část: 17. listopad v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Headlines — Fotograf revoluce — 17. listopad v Českých Budějovicích — Oslavy 17. listopadu v Praze — Akce k 17. listopadu v českých regionech — Nejdelší tunel v ČR — Otevření nejdelšího tunelu v ČR — Přesně před rokem spustili ve Václavicích u Hrádku nad Nisou do zkušebního provozu větrný park. — Dražba Poldi Kladno se znovu neuskuteční — Porody i do vody — Stát zužuje výběr lokalit pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů — Nové trendy výuky — Načerno schvalované stavby — Organizovaná skupina žhářů — Vědci mají dost genetických zdrojů pro záchranu vzácných bílých nosorožců.

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:52
  Fotograf revoluce
   Miloš Hofman z Hradce Králové vytvořil stovky snímků z událostí Listopadu 89. Dal je volně k dispozici veřejnosti.
   02:52
   17. listopad v Českých Budějovicích
    Jak probíhaly - jakou podobu měly revoluční události listopadu roku 1989 v krajích a na venkově je často míň známé, než jak se odehrály v centru dění v Praze. V Českých Budějovicích je tehdy zaznamenal pro změnu amatérský kameraman Antonín Hoch.
    05:10
    Oslavy 17. listopadu v Praze
     V Praze je na zítřek nahlášených hned 24 různých shromáždění, vzpomínkových akcí nebo happeningů, koncertů i demonstrací. Budou, jako už obvykle, i na místech, kde se klíčové události 17.listopadu jak roku 1939, tak roku 1989 odehrály.
     07:08
     Akce k 17. listopadu v českých regionech
      A jak slaví 17. listopad v krajích?
      08:34
      Nejdelší tunel v ČR
       Nejdelším železničním tunelem u Ejpovic na Plzeňsku dnes ráno poprvé projel vlak s cestujícími. A na místě je naše redaktorka Lucie Pelanová.
       10:11
       Otevření nejdelšího tunelu v ČR
        Stavba i se všemi přípravami trvala 5 let a vyšla na téměř sedm miliard korun. Vlaky ale zatím projíždí jen jedním tubusem.
        12:00
        Přesně před rokem spustili ve Václavicích u Hrádku nad Nisou do zkušebního provozu větrný park.
         Ten je druhý největší a stále zatím nejmladší v celé České republice - má celkem třináct věží. Jejich stavba budila emoce.
         14:02
         Dražba Poldi Kladno se znovu neuskuteční
          Čtvrtý pokus o vydražení kladenské společnosti Poldi se dnes neuskuteční. Žádný zájemce totiž předem nesložil jistotu 90 milionů korun. Další postup a případné opakování dražby teď bude řešit věřitelský výbor.
          14:37
          Porody i do vody
           Stavba multifunkčního pavilonu nemocnice v Českém Krumlově dospěla do finále. Po roce a osmi měsících byl dnes slavnostně otevřen. Gynekologicko - porodnické oddělení se do nových prostor přestěhuje během ledna.
           17:00
           Stát zužuje výběr lokalit pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů
            Počet lokalit vhodných pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů se má ještě letos zúžit z devíti na čtyři. Správa úložišť chce do Vánoc předložit vládě ke schválení návrh míst, kde by bylo vybudování takového zařízení nejvhodnější.
            18:47
            Nové trendy výuky
             Místo do školy do lesa - školáci v Hradci Králové poznávají zvířata, ptáky i stromy přímo v přírodě. Používají k tomu speciální interaktivní tabule a také telefony.
             20:27
             Načerno schvalované stavby
              Majitelé 16ti nových bytů v Hradci Králové se nemohou nastěhovat. U bytového domu totiž investor načerno postavil parkoviště a úřad zahájil řízení o odstranění stavby. Podobných případů jsou přitom jen v Hradci Králové desítky ročně.
              22:20
              Organizovaná skupina žhářů
               Organizovaná skupina žhářů stojí zřejmě podle policie za požárem zámečku v Horním Maršově. Památku zničil oheň letos v srpnu. Už dřív hasiči vyloučili jako příčinu technickou závadu a svědci mluvili podezřelých osobách, které se kolem zámku před požárem p
               23:00
               Vědci mají dost genetických zdrojů pro záchranu vzácných bílých nosorožců.
                V Keni žijí poslední dva nosorožci severní bílí - samice, které se narodily v zoo ve Dvoře Králové. I tam teď doufají, že se druh podaří zachránit. Potvrzuje to i nová genetická studie.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                19. listopad 2018

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. březen

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám