Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Přehled zpráv — V Jihlavě se jedná o nové čtyřkoalici bez vítěze voleb z hnutí ANO — Koalice v Hradci Králové — V Liberci se vyjednávání o nové koalici dostalo znovu na začátek. — Zástupci ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD dnes podepsali memorandum o koaliční spolupráci ve vedení Plzně — Přívoz v Nymburce — Začíná výlov 90 tun ryb kvůli nákaze — Stavba dětského oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě jde do finále. — Co s lesem po požáru u Tisé — Obnova lesů v NP České Švýcarsko — Martin Kameník, předseda sdružení, Oživení — Výzkum jáchymovských lágrů — Výstava o rodu Černínů — Nedostatek sevců — Rekonstrukce Wieserova domu v Terezíně začala

Části dílu

00:12
Přehled zpráv
  Headlines.
  01:13
  V Jihlavě se jedná o nové čtyřkoalici bez vítěze voleb z hnutí ANO
   Už se vedou konkrétní jednání o postech v městské radě mezi Fórem Jihlava, ODS, KDU-ČSL a sdružením Žijeme Jihlavou. Včera a dnes se tito partneři shodli, že jednání povedou dál.
   02:54
   Koalice v Hradci Králové
    Město povede koalice hnutí ANO, ODS a Změny pro Hradec a Zelených s těsnou většinou 19 mandátů v zastupitelstvu.-
    05:10
    V Liberci se vyjednávání o nové koalici dostalo znovu na začátek.
     Minulý týden hnutí ANO oznámilo, že s ODS spolupracovat nechce. Vítězní Starostové pro Liberecký kraj tak hledají nové řešení.
     06:53
     Zástupci ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD dnes podepsali memorandum o koaliční spolupráci ve vedení Plzně
      Zároveň už si strany rozdělily resorty v devítičlenné radě. ANO bude mít prvního náměstka Romana Zarzyckého a zároveň další tři posty - oblast kultury a cestovního ruchu, podporu podnikání a oblast školství. Tři křesla včetně toho primátorského obsadí ODS
      09:00
      Přívoz v Nymburce
       Dnes je poslední den, kdy nymburská radnice přijímá nabídky na nového provozovatele přívozu. Ten funguje od září a nahrazuje zdemolovanou lávku.
       10:21
       Začíná výlov 90 tun ryb kvůli nákaze
        Všichni kapři z rybníka Buňkov u Přelouče letos neskončí na vánočních trzích, ale v kafilérii - protože jsou nakažení vysoce infekčním herpes virem: Rybáři už je pod dozorem veterinární správy vylovují, usmrcují je okamžitě. Jde o 90 tun ryb.
        11:30
        Stavba dětského oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě jde do finále.
         Rok po demolici původního dětského pavilonu už dělníci dokončují stavbu zcela nové budovy. Dnes začali na střeše také s instalací zeleně.
         13:06
         Co s lesem po požáru u Tisé
          Lesy České republiky v Ústeckém kraji za letošní rok napočítali 14 požárů, které napáchali škodu přes tři miliony korun. A kvůli suchu jich stále přibývá. Rozsáhlý byl požár v nepřístupném terénu u děčínského Sněžníku. Hořelo minulý týden.
          15:41
          Obnova lesů v NP České Švýcarsko
           Ještě jednou se dnes vracíme do Národního parku České Švýcarsko. A teď se zaměříme na to, jak se v něm obnovují lesy, decimované ne ohněm, ale pro změnu kůrovcem.
           17:39
           Martin Kameník, předseda sdružení, Oživení
            Radniční noviny, zpravodaje či jiným periodika vycházejí ve většině českých měst i obcí. A sdružení Oživení se na ně zaměřilo; a zkoumalo jejich úroveň.
            21:21
            Výzkum jáchymovských lágrů
             Archeologové Západočeské univerzity zveřejnili výsledky výzkumu, který prováděli v pracovním táboře Nikolaj u Jáchymova.
             23:36
             Výstava o rodu Černínů
              Černínové coby diplomaté - tak příslušníky tohoto českého šlechtického rodu představuje výstava na zámku v Jindřichově Hradci.
              27:55
              Nedostatek sevců
               Jaroslav Podávka patří k posledním vyučeným ševcům na Náchodsku. Boty opravuje od patnácti let. Řemeslo je podle něj důležité zachovat, proto se rozhodl své zkušenosti předat dál. Zájemcům nabízí zaučení zdarma.
               29:20
               Rekonstrukce Wieserova domu v Terezíně začala
                Záchrana historicky cenného Wiesrova domu v Terezíně začala. Dům chátrá od roku 96, kdy ho opustila armáda. Po opravě by v něm měla být stálá expozice muzea genocid, vzdělávací centrum a památník Terezín. Hotovo by mělo být do konce roku 2019.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat — Ohnisko ptačí chřipky ve Frahelži — Podezřelé zásilky na Konzulátě Ukrajiny v Brně a ambasádě v Praze — Jan Barták zproštěn obžaloby — Schvalování rozpočtů měst a obcí — Mladík obviněn z vraždy v kostele v Bašce — Nový reaktor v elektrárně Temelín — V šumavské Železné Rudě vzniknou další apartmánové byty — Plné dětské domovy — Zimní sezóna na horách začala — Výstraha meteorologů před sněžením — Kolona na D1 kvůli koním — Třebíč zdraží parkovné v centru města — Policie dopadla drogový gang — Obvinění řidiče, kerý ujížděl policii — Opilý řidič zadržen za podplácení — Náhrada za letiště v Líních — Výročí bitvy Tří císařů

                2. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Roste počet půjček na vánoční dárky — Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť — Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně — Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz — Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě — Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku — Stavba metra D pokračuje — V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou. — Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu — Prodej Jindřišské věže v Praze — Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech — Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže — Školení o kyberšikaně pro učitele — Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích

                1. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Archeologický nález na stavbě D6 — Při požáru roubenky na Novoborsku zemřel dobrovolný hasič — Požár v panelovém domě v Českém Těšíně — Vyčíslení škody lednového požáru v Mladé Boleslavi — Jednání o stavbě továrny na baterii — Zájem o vouchery do Českého Švýcarska — Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech — Horkovod z Dukovan do Brna — Bývalý ředitel Lesů ČR zproštěný obžaloby — Žaloba proti vyvlastnění u obchvatu Jaroměře neúspěšná — Zdražování potravin pro celiaky — Agrofert zastaví výrobu masa v Hodicích — Nový most na Výtoni — Kriminalisté na Prostějovsku odhalili gang výrobců pervitinu — Referendum o zákazu hazardu v Kladně se bude konat spolu s prvním kolem prezidentských voleb

                30. 11. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Senioři před Vánoci terčem podvodníků — Ústavní soud v Brně dnes zamítl stížnosti Jany Nečasové a tří bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. — Zastevení provozu metra linky B v ranní špičce. — Azyl pro bezdomovce se závislostmi — Počasí přeje stavebním pracím — Kontroly na tržnicích — Přepravci očekávají nápor před Vánoci — Malý zíjem o milostivé léto — Nový ředitel Lesů ČR — Čenkovice přikoupí sjezdovku — Lékařům v liberecké nemocnici začne pomáhat chirurgický robot. — Konec jindřichohradecké úzkokolejky — Návrh na zavedení 5. stupně postižení — 25 let nádrže Slezská Harta

                29. 11. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Češi plánují šetřit na vánočních dárcích — Rakouští železničáři stávkují — Návrh obžaloby pro pyrotechniky za výbuch skladu v Bílině — Filip Sequens končí v zastupitelstvu Plzeňského kraje — Požár stodoly v Lestkově na Tachovsku — Nebývalý zájem o předčasný důchod — Nová tomografie v Rumburku — Obce na Plzeňsku se soudí kvůli cenám vody — Otevření silnice na okraji Ledče — Zdražování jízdenek ve Středočeském kraji — Tramvajová výluka v Praze na Žižkově — Nedostatek dětských psychologů v Česku — Vládní kampaň na podporu očkování — Nová meteočidla na Vysočině — Šumava se chystá na nápor karavanů — Astronaut zůstává pilotem stíhačky

                28. 11. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Dnes je Black Friday — Malé obchody slevy nenabízí — Pomoc seniorům v nouzi — Ministerstvo vnitra potvrdilo 9 kandidátů na prezidenta — Poslanci schválili úplné zrušení EET — Regulace trhu s konopím — Středočeský kraj bez lokálních vlaků — Uzavírka silnice v Litomyšli — Poškozená výstava vlaků z aut Ukrajiny — Rozsvěcení vánočních stromů — Vánoční trhy v Plzni — Neudržované silnice v Karlovarském kraji — Hotel Klínovec se dočká opravy — Projekt pro výchovu mladé generace opravářů spotřebičů — Z běžné policejní kontroly se staly závody — 2. nejstarší hvězdárna v ČR

                25. 11. 2022 na ČT1

                Napište nám