Pardubická radnice chystá výstavbu nového autobusového nádraží. S majiteli už předběžně domluvila směnu pozemků a řeší napojení na dopravu. JETE spouští nový informační systém pro obyvatele z okolí. Zprávy o plánovaných cvičeních nebo hlasitých zkouškách sirén nově dostanou přímo do svých mobilních telefonů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Rada Prahy chce zbourat Libeňský most

Rada hlavního města Prahy chce nechat zbourat Libeňský most a na jeho místě postavit nový. Z jedenácti členů se pro demolici vyslovilo sedm - z ANO a ČSSD. Bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice, složené ze Zelených, křesťanských demokratů a Starostů.

Rada Prahy chce zbourat Libeňský most

Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.

Hrozící sesuv uzavře vodákům část Vltavy

Komplikace na začátku turistické a vodácké sezony na Vltavě. Hrozí, že nad Českým Krumlovem se z Barevné skály známé taky jako Papouščí zřítí tisícitunový blok. Jeho sanace začne přibližně za měsíc.

Obvinění cizinců kvůli napadení číšníka

Z brutálního napadení číšníka jedné z pražských restaurací policisté obvinili pět Nizozemců. Muže zadrželi včera v podvečer na letišti Václava Havla v Praze, když chtěli odcestovat domů.

Temelín spouští nový informační systém

Jaderná elektrárna Temelín spouští nový informační systém pro obyvatele z okolí. Zprávy o plánovaných cvičeních nebo hlasitých zkouškách sirén nově dostanou přímo do svých mobilních telefonů.

Ústavní soud zamítl stížnost padělatelů

Ústavní soud zamítl stížnost padělatelů dálničních známek. Martin a Zdeněk Švej-darovi šířili v roce 2015 v Plzeňském a Královéhradeckém kraji kopie kuponů pro osobní auta do tří a půl tuny. Podle policie šlo o nejrozsáhlejší případ za poslední roky.

Senioři blokují výstavbu autobusového nádraží

Dva seniorské páry odmítají opustit městký bytový dům určený částečně k demolici. Podle radnice tím bolkují výstavbu autobusového nádraží.

Zájem o domácí hospicovou péči na Vysočině

Na Vysočině roste zájem lidí o domácí hospicovou službu, zatím ji poskytuje 7 organizací. Kraj jim ročně přispívá částkou 11 milionů. Lidem ale dál chybí kamenný hospic.

Uctění památky obětí pochodu smrti

V Krupce dnes vzpomínali na oběti druhé světové války. Uctili je u pomníku 313 mrtvých vězňů z koncentračního tábora Ammendorf. Zemřeli během transportu smrti. Většinou na zápal plic nebo tyfus. nebo tyfus.

Spor o příjmání dělníků z Mongolska

Výrobce elektroniky Foxconn chce v nejbližších měsících do pardubické továrny přijmout až sto mongolských pracovníků. Radnice takový záměr odmítá s tím, že město na příliv dělníků z ciziny není připravené.

Dluhy cizinců za lékařské ošetření

Problémy s agenturními pracovníky na západě Čech - v Plzni a jejím okolí se zvýšila kriminalita až o padesát procent, a cizinci jsou taky často zadlužení. Neplatí totiž zdravotní pojištění a jezdí načerno v MHD.

Speciální projekt pro žáky základních škol

Speciální projekt pro žáky osmých a devátých tříd - na jeden den se stanou zaměstnanci fiktivní firmy a řeší úkoly, které s danou pozicí souvisí. Mají se tak utvrdit v tom, jestli obor, který chtějí dál studovat, je skutečně tím pravým.

10 let první soukromé ptačí rezervace

Dříve běžné louky - dnes ornitologický park, kde se za deset let zdvojnásobil počet pozorovaných druhů ptáků. Výsledek desetiletého fungování první soukromé ptačí rezervace v Česku.

Odstávka pitné vody v Praze

Zítra bude bez pitné vody přes 20 tisíc Pražanů a Středočechů. Konkrétně městské části Praha 14 a 20 a další obce východně od metropole. Opravovat se bude páteřní vodovod

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD