Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Startuje festival Finále — Průvodce festivalem a městem — Host živě: Ondřej Havelka, režisér filmu Hastrman — Chlumčany se obávají hluku z D7 — V Chomutově unikal čpavek — Nedostatek studentů na ZČU — Nové hospodaření s vodou v severních Čechách — Miliardový tunel v Českých Budějovicích — V sídle Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou celý den zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. — Nový nájemce lyžařského areálu na Ještědu zveřejnil plány pro nadcházející sezonu. Areál má od města pronajatý na deset let a počítá především s rozšířením stávajících sjezdovek. — Winternitzovy automatické mlýny kraji — Vězni staví hrad — Elixír mládí z Dolní Dobrouče — Jihlava má nové turistické lákadlo.

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv
  00:49
  Startuje festival Finále
   V Plzni začíná 31.ročník filmového festivalu Finále: Ten už tradičně představí hrané, animované i dokumentární snímky, které vznikly v uplynulém roce, a taky řadu doprovodných akcí.
   04:32
   Průvodce festivalem a městem
    Kudy kam na plzeňském filmovém festivalu Finále?
    04:34
    Host živě: Ondřej Havelka, režisér filmu Hastrman
     S Ondřejem Havelkou o jeho filmovém režisérském debutu.
     08:10
     Chlumčany se obávají hluku z D7
      Stavba D7 u Chlumčan se opět posouvá a to minimálně o půl roku. Stavbu, která se připravuje už 20 let, zdržela novela zákona o vlivu stavby na životní prostředí. Platí od listopadu. Silničáři podle ní doplňují již hotovou dokumentaci EIA.
      10:18
      V Chomutově unikal čpavek
       Až do zítřka budou hasiči odvětrávat tréninkovou a hlavní halu zimního stadionu v Chomutově. Unikal tam čpavek. V okolí zimního stadionu už nebezpečí nehrozí. Do areálu se ale stále nesmí.
       10:44
       Nedostatek studentů na ZČU
        Některé fakulty Západočeské univerzity v Plzni ztrácejí studenty - přihlášek ke studiu se na nich letos sešlo o několik stovek míň, než bylo obvyklé: Týká se to oborů na Elektro technické a Pedagogické fakultě.
        12:49
        Nové hospodaření s vodou v severních Čechách
         Severočeská vodárenská společnost dnes na jednání valné hromady schválila nový způsob hospodaření s vodou.
         13:40
         Miliardový tunel v Českých Budějovicích
          České Budějovice chtějí postavit tunel pod vlakovým nádražím. Má ulevit dopravě ve východní části města. Stát bude miliardu a město chce o jeho stavbě jednat v červnu s vládou.
          15:44
          V sídle Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou celý den zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu.
           Zajímali se výhradně o ředitele společnosti Luboše Wejnara. Krátce prověřovali i společnost BusLine.
           16:55
           Nový nájemce lyžařského areálu na Ještědu zveřejnil plány pro nadcházející sezonu. Areál má od města pronajatý na deset let a počítá především s rozšířením stávajících sjezdovek.
            Společnost TMR má od města areál pronajatý na deset let. Počítá především s rozšířením stávajících sjezdovek.
            18:57
            Winternitzovy automatické mlýny kraji
             Pardubický kraj koupí od soukromého majitele stoletou budovu Winternitzových automatických mlýnů v Pardubicích. Rozhodli o tom zastupitelé.
             20:48
             Vězni staví hrad
              Odsouzení z věznice v Litoměřicích jezdí v tyto dny pomáhat historikům a archeologům s pracemi na zřícenině hradu Kalich v Českém středohoří nad městem - hradu, který si nechal postavit sám husitský vojevůdce Jan Žižka.
              22:26
              Elixír mládí z Dolní Dobrouče
               Tak by se dal nazvat revoluční kosmetický vynález, který se zrodil v laboratořích českého farmaceutického výrobce, firmy Contipro z Dolní Dobrouče.
               23:17
               Jihlava má nové turistické lákadlo.
                V podzemí město otevřelo původní expozici ze 70 let minulého století - kryt CO.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám