V Bílině má začít demolice kasáren z poloviny 19. století. Na jejich místě vyroste logistické centrum pro skladování zboží. V Hradci Králové začíná částečná oprava Benešovy třídy. Kvůli nedostatku peněz budou provedeny pouze dílčí opravy, přesto přinesou omezení chodcům i řidičům.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Konec kvót na cukr

V sobotu končí evropské kvóty na výrobu a prodej cukru – začne se s ním volně obchodovat. Pro české producenty je to příležitost obsadit další trhy, už pro letošek si proto u pěstitelů objednali větší dodávky cukrové řepy.

Bílina: Demolice kasáren

V místě kasáren bude stát nové logistické centrum. Práci by v něm mělo do dvou let najít až 60 lidí.

Služební cesty pod drobnohledem

Služební cesty zaměstnanců pardubických městských firem budou podléhat přísnější kontrole.

Školený tým dobrovolných čichačů z Krušných hor se rozšíří. Členové měli za úkol zaznamenávat a odebírat zápach, na který si nejčastěji stěžovali obyvatelé Německých obcí za hranicemi.

Skvělý čich je potřeba k tomu, aby se obyvatel obcí v krušných horách mohl stát čichačem. Zdravotní ústav hledá další čtyři dobrovolníky.

Problémové pozemky v Mělníku

Majitelé několika pozemků v Mělníku řeší složitý problém. Koupili si parcely, které byly od roku 2006 určené pro obytnou zástavbu. Když ale chtěli s budováním začít, zjistili, že jsou pozemky pod památkovou ochranou.

Z mariánskolázeňské radnice se vystěhují úředníci

Budova z konce 19. století je ve špatném stavu kvůli dřevomorce. Některé odbory pracují už několik týdnů v provizorních podmínkách.

Pardubice se chystají na Zlatou přilbu

. O slavnou trofej se v neděli utká 36 závodníků z 15ti zemí. Nejstaršímu plochodrážnímu závodu světa budou už ode dneška předcházet soutěže juniorů.

Kdysi chlouba největšího sídliště východních Čech, Benešova třída v Hradci Králové, je už několik let spíš ostudou města.

Změnit to má projekt celkové revitalizace, na jehož dokončení ale chybějí peníze a zrealizovat se zatím podařilo pouhou pětinu.

Jaromír Jágr na Kladně

Jaromír Jágr do sobotního zápasu za Rytíře Kladno nakonec nenastoupí. Pětačtyřicetiletý útočník a zároveň majitel klubu čeká na vývoj v NHL. O prvoligové utkání s Přerovem, které se v Kladně hraje zítra, byl kvůli Jágrově možné účasti mezi fanoušky velký

Plzeňská hokejová akademie v plném proudu

Už třetí sportovní akademie začala fungovat v Plzni. Po fotbalové a tenisové je už v plném proudu i ta hokejová. Plzeňští indiáni do ní z celé republiky vybrali 29 hokejistů ve věku mezi 15 a 20 lety. Ti oproti ostatním hráčům mají několik výhod jako je p

Kaple z trafostanice stavbou roku

Stavbou roku Pardubického kraje se ve veřejném hlasování stala kaple postavená ze dvou nefunkčních trafostanic. Unikátní projekt vznikl v Deblově na Chrudimsku za peníze z veřejné sbírky.

Muzeum se stěhuje

Nevhodné prostory pro Pattonovo muzeum a veřejnosti nepřístupný Loosův interiér - dva problémy plzeňských památek budou mít společné řešení.

Tabook - festival knih

V Táboře začal mezinárodní festival malých a středních nakladatelů Tabook. Lidé se na něm můžou setkat se známými spisovateli, navštívit výstavy, koncerty nebo divadelní představení.

Blokáda letiště taxikáři

Pražští taxikáři na pondělí ohlásili protest proti sdíleným přepravním službám, jako je Uber. Jde podle nich o nekalou konkurenci a vadí jim i údajná nečinnost magistrátu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD