25 minut

29. květen 2017

Obsah dílu

Headlines — Ústecký kraj chce vlastní autobusovou dopravu — O vlastních autobusech jednají i v Liberci — Část areálu liberecké Severochemy po poledni zachvátil požár. — Plzeňská radnice se pokouší zabránit kolapsu sociálních služeb – zaměstnancům zvýší platy. — Kempy na jihu Čech jsou obsazené dopředu — Vysílač Jihlava-Javořice začne 30.5. vysílat televizní signál DVB-T2. — Konec záplat po objížďkách? — Jihočeská krajská organizace ČSSD dnes znovu jednala o vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátky pro říjnové sněmovní volby. — Obec Jehnědí na Orlickoústecku si stěžuje na dlouhodobou uzavírku opravované silnice mezi Chocní a Ústím nad Orlicí. — Rodina zavražděné knihovnice z Horní Břízy na Plzeňsku požaduje jako odškodné tři miliony korun. — Nezletilí na zastupitelstvu Prahy 7 — Na první pohled jednoduchá oprava dvou historických kiosků na nábřeží Labe v Hradci Králové se proměnila v jednu z nesložitějších investic města. — V Mariánských Lázních havaroval trolejbus — V Náměšti nad Oslavou začala oprava pláště zámku. — Nejlepší český astrofotograf

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  00:59
  Ústecký kraj chce vlastní autobusovou dopravu
   Ústecký kraj si zřídí vlastní dopravní podnik pro meziměstskou autobusovou dopravu. Krajští zastupitelé o tom rozhodli na mimořádné schůzi - v reakci na nedávné opakované hrozby stávky řidičů linkových autobusů a vládou nařízené zvýšení jejich mezd.
   02:32
   O vlastních autobusech jednají i v Liberci
    Po vzoru Ústeckého - i Liberecký kraj zvažuje, že si pro linkovou autobusovou dopravu zřídí vlastní podnik. Tam jsou ale jednání teprve na začátku.
    04:07
    Část areálu liberecké Severochemy po poledni zachvátil požár.
     Hořel sklad hořlavých kapalin. Černý dým byl vidět i několik kilometrů daleko. Záchranáři do nemocnice převezli jednoho zraněného zaměstnance.
     05:55
     Plzeňská radnice se pokouší zabránit kolapsu sociálních služeb – zaměstnancům zvýší platy.
      Pečovatelské domy a další zařízení mají především nedostatek přímých pečovatelů. Někde chybí i polovina zdravotních sester. Krizi v sociálních službách chce zvýšením mezd zvrátit i vláda. Na to ale krajům chybí peníze.
      08:04
      Kempy na jihu Čech jsou obsazené dopředu
       Majitelé kempů na jihu Čech registrují nárůst zájmu, a to hlavně rekreantů z ciziny. Kapacitu už mají skoro obsazenou, a to rezervacemi vytvořenými často několik měsíců dopředu.
       10:18
       Vysílač Jihlava-Javořice začne 30.5. vysílat televizní signál DVB-T2.
        V této nové a kvalitnější technologii zatím v Česku vysílaly jen 3 vysílače, a to v Praze, v Brně a Ostravě.
        11:22
        Konec záplat po objížďkách?
         Pardubický kraj zkouší nový způsob oprav silnic po objížďkách. Namísto záplatování rozbitých míst by mohly být komunikace díky sdruženému financování opravené komplexněji.
         13:59
         Jihočeská krajská organizace ČSSD dnes znovu jednala o vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátky pro říjnové sněmovní volby.
          Celostátní vedení strany o tom rozhodlo v reakci na aféru kolem stavby exhejtmanovy chaty na Lipně a přeplácení teď už bývalého ředitele krajských nemocnic; a rozhodnutí opakovaně potvrdilo.
          15:48
          Obec Jehnědí na Orlickoústecku si stěžuje na dlouhodobou uzavírku opravované silnice mezi Chocní a Ústím nad Orlicí.
           Lidé musí dojíždět do práce nebo k lékařům dvacetikilometrovou objížďkou.
           17:50
           Rodina zavražděné knihovnice z Horní Břízy na Plzeňsku požaduje jako odškodné tři miliony korun.
            Soudně je chce vymoct od vraha a dobřanské psychiatrické nemocnice. Ta podle nich neměla psychicky nemocného muže z léčebny pouštět.
            19:02
            Nezletilí na zastupitelstvu Prahy 7
             Na zastupitelstvu Prahy 7 vystoupit mladí lidé, kterým ještě nebylo 18. Zřejmě jako první v Česku takovou úpravu jednacího řádu odsouhlasilo tamní vedení radnice. Studenti z Prahy 7 se o komunální politiku dlouhodobě zajímají.
             20:06
             Na první pohled jednoduchá oprava dvou historických kiosků na nábřeží Labe v Hradci Králové se proměnila v jednu z nesložitějších investic města.
              Radnice má za sebou tři neúspěšná výběrová řízení na zhotovitele.
              21:43
              V Mariánských Lázních havaroval trolejbus
               Tři zraněné lidi odvezli ráno záchranáři na ošetření do nemocnice po havárii trolejbusu v Mariánských Lázních. Vůz nedaleko vlakového nádraží nejprve najel na svodidla a pak narazil do železného sloupu.
               22:12
               V Náměšti nad Oslavou začala oprava pláště zámku.
                Hotovo bude příští rok. Náklady památkáři vyčíslili na 15 milionů korun.
                23:10
                Nejlepší český astrofotograf
                 Petr Horálek patří mezi nejúspěšnější světové astrofotografy, jeho snímky zveřejňuje i NASA.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 30. květen 2017

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 25. září

                 Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                 25. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. září

                 Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                 22. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. září

                 Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                 21. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. září

                 Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                 20. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. září

                 V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                 19. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 18. září

                 Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                 18. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. září

                 Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                 15. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. září

                 Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                 14. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. září

                 Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                 13. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. září

                 Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                 12. 9. 2023 na ČT1

                 Napište nám