Uranový důl Rožná v Dolní Rožínce definitivně končí těžbu. Po šedesáti letech provozu skončí těžba uranu a v podzemí zůstane jen výzkumné pracoviště. Energetická společnost ČEZ projedná prodej hnědouhelné elektrárny Počerady. Zájem projevila společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Z dolu Rožná dnes vyjel na povrch poslední vozík vytěženého uranu

Symbolickým ceremoniálem se dnes s uzavíraným uranovým dolem - posledním v Evropě - rozloučili současní i bývalí pracovníci. Byl u toho s kamerou i Radovan Daněk.

Živý vstup Radima Bártů

Novou hejtmankou Jihočeského kraje je Ivana Stráská. Ve funkci nahradila Jiřího Zimolu, který oficiálně rezignoval na dnešním mimořádném zasedání zastupitelstva.

Vlašim má problém s řidiči

Na zúženém úseku dálnice D1 u Vlašimi překročilo od začátku dubna rychlost 9 tisíc řidičů. Přestupky vyřizuje úřad ve Vlašimi. Ten ale běžně řeší jen desítky případů. Na novou povinnost proto muselo město rychle zareagovat.

Mimořádné úspěchy slaví hasiči, policisté i zdravotníci

Tolik zachráněných v Karlovarském kraji jako v poslední době dlouho nepamatují. Zachránili děti z ledové vody i hořícího bytu a také ženu, která se zranila při skoku z mostu.

Živý vstup Evy Šelepové

Praha udělí čestné občanství režiséru Miloši Formanovi a uzavře smlouvu o partnerství s čínskou Šanghají. Zastupitelé hlavního města to dnes schválili na svém zasedání.

Zápasem s Finskem vstupuje hokejová reprezentace do Českých her

Jde o poslední přípravu před mistrovstvím světa. Turnaj hostí České Budějovice. Jak akce takového rozsahu ovlivní život ve městě, zjišťoval Radim Bártů.

Nové dotace na dešťovou vodu

Nový dotační program ministerstva životního prostředí - jmenuje se Dešťovka - a má lidem pomoci zlepšit hospodaření s vodou v domácnostech.

ČEZ jedná o prodeji elektrárny v Počeradech

Koupit ji chce společnost Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal. Firma vlastní lom Vršany, elektrárně dodává většinu z vytěženého uhlí.

Výzva proti prodeji elektrárny Počerady

Neprodávejte Počerady - vyzvali vládu lékaři, vědci, osobnosti i místní politici. A uvedli šest důvodů: Prodloužení provozu elektrárny považují za popírání Pařížské klimatické dohody.

Host ve vysílání

Jan Rovenský z hnutí Greenpeace.

Pokročilá koroze ocelové výztuže

To je důvod, proč letos v březnu spadl do kolejiště železniční trati u Kolína trakční sloup. Zjistila to rozborem Správa železniční dopravní cesty - ta už tyto sloupy začala preventivně kontrolovat.

Utajovaná výroba radiolokátorů

Utajované pracoviště pardubických vývojářů. Tady vznikají slavné pasivní radiolokátory Věra, které umí odhalit i "neviditelná" letadla.

Na vědu, výzkum a inovaci bude v příštím roce o deset procent víc

Částku schválila v Liberci rada vlády. Celkem to má být pro rok 2018 36,2 miliardy korun. Návrh předloží kabinu místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

Období vlády Karla IV. představí česko-bavorský archeopark v bavorském Bärnau

Tam už nyní mohou lidé navštívit historické stavby z osmého až jedenáctého století. Součástí projektu budou také archeologické výzkumy pro studenty škol.

Vedení České televize dnes debatovalo se studenty Jihočeské univerzity

Právě na objektivitu jejich informování se soustředí pozornost lidí i politiků.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD