Plzeňský kraj hledá peníze na stavbu nové budovy Západočeské galerie. Evropské dotace totiž pokryjí pouze pětinu nákladů, tj. 120 milionů z cca 600 milionů korun. Pražské radnice zaslaly magistrátu 160 žádostí o peníze z investiční rezervy. Peníze chtějí využít především v oblasti školství, kultury a sportu.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vystěhují postižené?

Pardubický kraj připravuje stěhování lidí s mentálními a dušeními poruchami z hradů a zámků do malých skupin v samostatném bydlení.

Z domu do chráněného bydlení

Jak a kde budou žít mentálně postižení po smrti svých rodičů - problém, který řeší řada rodin.

Host ve vysílání

Ivana Ambrosová, předsedkyně Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice.

Květnové slavnosti svobody v Plzni bude letos nově organizovat pouze město

Radnice se dohodla s vojenskými kluby, že převezme i pořádání slavnostního konvoje. Ten byl vloni zrušený a taky ostatní části oslav provázely ostré debaty.

Soutěže zlevnily úklid silnic, stát ale nakonec možná neušetří

Stát by mohl už příští zimu začít výrazně šetřit na údržbě silnic první třídy. Ukázala to výběrová řízení na tuto službu. Například v Kraji Vysočina nabídla místní krajská správa silnic asi o 30% nižší cenu. Jenže teď hrozí, že se výběrová řízení zruší.

Zájem o peníze z rezervy

Pražské radnice zaslaly magistrátu celkem 160 žádostí o peníze z investiční rezervy. V té je pro městské části připravena víc než miliarda.

Živý vstup Vlastimila Weinera

290 českých i polských policistů, vojáků, celníků i zdravotníků se dnes odpoledne zapojilo do cvičení zaměřeného na migraci na společné hranici.

Chátrající domy

Svitavy hledají způsob, jak přimět vlastníky domů na náměstí, aby se o ně lépe starali. Historické budovy chátrají a potřebují opravit.

Světový den ledvin

Na preventivní vyšetření ledvin dorazili do dialyzačního střediska během dopoledne desítky lidí. Prevence je podle vedoucího lékaře na místě. Riziková je hlavně skupina žen a mužů po padesátce věku.

Odvolání starosty Petra Navrátila /ČSSD/

Zastupitelé Chebu před několika minutami odvolali z funkce strostu města Petra Navrátila z ČSSD. Zdravím do Chebu našeho reportéra Marka Štětinu.

Památník obětem války v Iráku a Afghánistánu slavnostně odhalili v Londýně

Bronzový odlitek přitom do Anglie putoval z malé podkrkonošské obce – Horní Kalné.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD