Pardubický kraj jako jeden z prvních rozjíždí tzv. kotlíkové dotace na výměnu zastaralých kotlů na tuhá paliva. Zájem je tak veliký, že řada lidí příspěvek nezíská. V Rokycanech dokončili výstavbu nového parku, který zároveň nabízí i účinnější protipovodňovou ochranu. Území kolem Rakovského potoka je vybaveno plochami pro rozlití vody a dalšími zábranami.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Hlavní město by mohlo mít od ledna novou koalici.

Dnes to oznámili zástupci TOP 09, Trojkoalice, nezávislých a pirátů, kteří směřují k sestavení menšinové vlády s podporou ODS.

Lázně Bělohrad mohou zůstat v klidu.

Průzkumné vrty nebezpečné kyanidy pod městem nepotvrdily.

Spory o dům u parku Parukářka

Starostka Prahy 3 nechce blokovat výstavbu sedmipodlažního bytového domu vedle parku Parukářka. Ten se kvůli své výšce nelíbí opozici i části místních.

Silvestr v Praze

Letošní silvestr v centru Prahy přinese řadu omezení a bezpečnostních opatření. Od šesti večer bude pro dopravu s výjimkou tramvají uzavřeno Václavské náměstí.

Pardubický kraj vyhlásí první výzvu na kotlíkové dotace

Ještě tento týden vyhlásí Pardubický kraj první výzvu pro takzvané kotlíkové dotace. Stovky domácností tak vyřeší problém s výměnou neekologických starých kotlů na tuhá paliva za moderní.

Host: Richard Brabec

Ministr životního prostředí k dotacím na kotle

Úředníci budou smět ke kotlům

Úřady čekají na novelu zákona o ochraně ovzduší. Pokud projde sněmovnou, budou mít pravomoc zkontrolovat, čím doma lidé topí. Ted´je do domu pustit nemusí.

Policisté prohledávali kancelář starosty Chebu

Detektivové pro boj s organizovaným zločinem prohledali kanceláře starosty Chebu.

EHMK 2015 bilancuje

Plzeň jako Evropské hlavní město kultury pro rok 2015 končí. Řada projektů ale zůstane i příští rok.

Předvánoční shon vrcholí také u přepravců balíků

V těchto dnech doručují až trojnásobné množství zásilek než je běžný denní průměr. Třídící uzly a doručovací depa by se tak neobešla bez brigádníků. My jsme zjišťovali, jak přesně funguje jedno z třídících center v Jihlavě.

Z družstva v Borotíně na Táborsku uteklo stádo mladých býků

Jejich odchyt celý den zaměstnával pět desítek hasičů, několik policejních hlídek a dokonce i vrtulník s termovizí. Do tmy se je přesto všechny odchytit nepodařilo.

Bez dárků na Vánoce nezůstanou ani mentálně postižení klienti chráněného bydlení Domov v Neratově v Orlických horách.

A to díky desítkám dobrovolníků z celého Česka. Ti se rozhodli zpříjemnit svátky lidem, které v životě neviděli – stačilo, že si přečetli jejich přání na internetu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD