Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Památku sira Nicholase Wintona uctívali lidé napříč republikou. — Rozloučit se se sirem Nicholasem Wintonem přichází lidé na pražské hlavní nádraží celý den — Blíží se začátek festivalu, který je rekordmanem v pokutách za hluk — Zvuk, nebo hluk z koncertů — Takzvaný hlukový zákon, o kterém je řeč, ale neřeší jenom hluk způsobený hudební produkcí. — Co se nelíbilo - zeptáme se senátorky Jitky Seitlové. — Co s černou stavbou — Cvičení aliančních vojáků v Boleticích — Záchranka hlásí první výjezdy kvůli horku — Na Máchově jezeře výletní lodi nejezdí ani na začátku léta — Přes třicet milionů korun bude stát sanace bývalé Schindlerovy továrny v Brněnci a skládky v Boru u Skutče — Krajské legendy: husy ze Sadské u Nymburka — Staré odkaliště po těžbě měděné rudy na Trutnovsku je plné života.

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Památku sira Nicholase Wintona uctívali lidé napříč republikou.
   Základní škola v Kunžaku, která nese jeho jméno, vyvěsila černý prapor. Na hlavní nádraží v Praze nosili celý den lidé květiny a svíčky.
   03:19
   Rozloučit se se sirem Nicholasem Wintonem přichází lidé na pražské hlavní nádraží celý den
    Na místě je taky redaktor Antonín Šimůnek.
    05:00
    Blíží se začátek festivalu, který je rekordmanem v pokutách za hluk
     Tábor se připravuje na jeden z největších hudebních festivalů letní sezóny - Mighty Sounds. Začíná zítra a zatímco pro návštěvníky představuje tři dny a noci zábavy, pro některé obyvatele je noční můrou. Důvodem je hluk.
     06:48
     Zvuk, nebo hluk z koncertů
      Problémy s hlukem festivalů řeší i ve Východních Čechách. Třeba v Hradci Králové duní hudba prakticky každý prázdninový víkend. Místní lidi odmítnutí údajně příliš benevolentního zákona vítají. Hygieniky ale stanovisko senátorů zaskočilo.
      08:32
      Takzvaný hlukový zákon, o kterém je řeč, ale neřeší jenom hluk způsobený hudební produkcí.
       Týká se i dopravy a dopravních staveb. Klíčovým ukazatelem by podle novely měla být jen jeho hladina v exteriéru, a pokud tam nepřesáhne stanovené limity, zákon nebude tlačit na protihluková opatření.
       09:05
       Co se nelíbilo - zeptáme se senátorky Jitky Seitlové.
        Když to vezmeme postupně - hluk z hudební produkce - opravdu je takový problém nechat hudbu hrát 2, 3 dny během festivalu, na který přijely desetitisíce lidí?
        12:54
        Co s černou stavbou
         Holandský investor CTP nedodržel termín a nedoplnil na stavební úřad hradeckého magistrátu všechny doklady potřčebné pro dodatečnou legalizaci černé stavby skladového areálu.
         14:38
         Cvičení aliančních vojáků v Boleticích
          V boletickém vojenském prostoru vyvrcholilo 14denní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany. Zapojilo se do něj pět stovek vojáků z pěti států. Společný výcvik v takovém rozsahu byl na území Česka vůbec poprvé.
          16:30
          Záchranka hlásí první výjezdy kvůli horku
           Teploty dnes atakovaly třicet stupňů celsia.
           18:28
           Na Máchově jezeře výletní lodi nejezdí ani na začátku léta
            V jezeře je po loňském vypuštění a vlivem sucha stále málo vody
            19:39
            Přes třicet milionů korun bude stát sanace bývalé Schindlerovy továrny v Brněnci a skládky v Boru u Skutče
             Sanaci bývalé Schindlerovy továrny v Brněnci na Svitavsku a likvidaci skládky pneumatik v Boru u Skutče zajistí Pardubický kraj.
             19:58
             Krajské legendy: husy ze Sadské u Nymburka
              Tamní sedláci je chovali ve velkém v 17. a 18. století a v desítkách tisíc kusů ročně je dodávali do Prahy. Zvířata měla vlastní pečeť a na talíři jedinečnou chuť. Po stopách zvířete, které se stalo českou pochoutkou, se vydal kolega Pavel Pavlas.
              23:02
              Staré odkaliště po těžbě měděné rudy na Trutnovsku je plné života.
               Ochranáři se radují nad vzácnými druhy rostlin i živočichů.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

               Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

               Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

               Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Zvýšení stanovených cen plynu — Vedení Plzně už oznámilo, že na další zdražení nepřistoupí — Část Příbrami včetně nemocnice a radnice byla ráno bez vody — Policisté v Česku evidují od začátku letošního roku do konce dubna 54 vražd — Na pardubickém letišti přistál americký létající tanker — Zájem o bezpečnostní studijní obory — Odstranění sochy v Jaroměři — Bojující Rusové proti Rusku — Praha může začít s výstavbou Dvoreckého mostu — V Plzni vzniká takzvaný tunelový zárodek — Štola Johannes otevřela — Začíná lázeňská sezona — Špatné zásobování pitnou vodou dlouhá léta trápí obyvatele liberecké části Ruprechtice. — Plzeň si připomíná osvobození americkou armádou — Slavnosti svobody v Plzni — Požár osobního automobilu dnes likvidovali hasiči u Mikulova na Teplicku — Odvolací soud potvrdil osvobození všech 9-ti obžalovaných v kauze údajného dotačního podvodu a poškození přírody v Krkonoších — Silnice spojující Souš a Smědavu v Jizerských horách je ale stále zavřená kvůli sněhu.

               Premiéra pátek 6. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám