Obsah dílu

Andrej Kiska v Lidicích — Archeologové odkrývají minulost nacisty vypálených Ležáků — Západomoravské vysoké škole v Třebíči hrozí zánik. — Vznik chráněné krajinné oblasti Brdy má po dnešku jasnější obrysy. — Telefonát starosty Pavla Čížka, Spálené Poříčí — Nemocnice v Mariánských Lázní znovu rozšíří péči — Bývalého šéfa ČSSD v Libereckém kraji Roberta Duška obvinila protikorupční policie — Česká inspekce životního prostředí vyšetřuje úhyn ryb v rybníku Bonda u obce Radim na Jičínsku. — V Libereckém kraji startují rekordní opravy silnic, na opravy výtluků přitom mnohde stále nedošlo — Festivaly shání peníze — O lázních možná rozhodne referendum — Chybí vedoucí junáků a pionýrů — Projekt Učíme se s Amálkou má za cíl naučit děti chování v silničním provozu.

Části dílu

00:46
Andrej Kiska v Lidicích
  Andrej Kiska jako první slovenský prezident navštívil Lidice. Ty nacisté vypálili právě před 73 lety.
  03:56
  Archeologové odkrývají minulost nacisty vypálených Ležáků
   24. června tomu bude třiasedmdesát let, co nacisti vypálili i osadu Ležáky na Chrudimsku. Na pietní území se letos zaměřili archeologové. Podařilo se jim najít pozůstatky někdejších sklepů.
   05:50
   Západomoravské vysoké škole v Třebíči hrozí zánik.
    Nemá dost studentů a tím pádem ani peněz. Pokud školu nepřevezme plně pod svou správu město Třebíč, škola zřejmě zanikne.
    08:14
    Vznik chráněné krajinné oblasti Brdy má po dnešku jasnější obrysy.
     Jednali o něm ministři obrany a životního prostředí společně se starosty tamních obcí.
     10:11
     Telefonát starosty Pavla Čížka, Spálené Poříčí
      Nová chráněná krajinná oblast, kam dosud nebyl přístup, bude určitě velkým turistickým lákadlem, co si od toho okolní obce slibují?
      12:00
      Nemocnice v Mariánských Lázní znovu rozšíří péči
       Po roce, kdy zrušila poslední lůžka akutní péče, znovu zavádí alespoň celodenní chirurgickou ambulanci. Nový majitel plánuje postupně otevřít i další oddělení.
       13:45
       Bývalého šéfa ČSSD v Libereckém kraji Roberta Duška obvinila protikorupční policie
        Dušek se poté vzdal členství v předsednictvu strany
        14:27
        Česká inspekce životního prostředí vyšetřuje úhyn ryb v rybníku Bonda u obce Radim na Jičínsku.
         Tamní rybáři jsou přesvědčeni, že za vše může nevhodně zvolený termín vypuštění rybníka, které nařídil jeho majitel - Povodí Labe.
         16:34
         V Libereckém kraji startují rekordní opravy silnic, na opravy výtluků přitom mnohde stále nedošlo
          Silničáři ale slibují, že to do prázdnin napraví
          18:20
          Festivaly shání peníze
           Festivaly v Česku bojují o peníze. Závislé jsou zpravidla na sponzorech a dotacích. Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově musel kvůli nejistému rozpočtu zrušit několik koncertů.
           19:58
           O lázních možná rozhodne referendum
            Chomutov plánuje první městské referendum. Lidé by mohli rozhodovat o budoucnosti zavřeného plaveckého areálu. Kdysi byl nejmodernější v Česku, teď je ale zavřený. O tom, co s ním, by lidé mohli rozhodovat příští rok na podzim.
            21:44
            Chybí vedoucí junáků a pionýrů
             Členská základna Junáka zaznamenala za loňský rok největší nárůst za posledních 25 let. Jenže vedoucích je celorepublikově málo.
             23:19
             Projekt Učíme se s Amálkou má za cíl naučit děti chování v silničním provozu.
              Vymysleli ho studenti společně s policisty.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              11. červen 2015

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              29. březen

              Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

              29. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              28. březen

              Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

              28. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              27. březen

              Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              24. březen

              Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              23. březen

              Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              22. březen

              Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

              22. 3. 2023 na ČT1

              Napište nám