Liberecký kraj nechal prověřit bezpečnost svých škol, reaguje tak na nedávnou vraždu studenta ve Žďáru nad Sázavou. SDŽC vykácela v Dačicích alej stromů podél trati, za to jí hrozí milionová pokuta. Elektrárna Mělník vyměnila 4 ze 6 kotlů a snížila tak vypouštění oxidu dusíku o polovinu. Kraj Vysočina navštíví skupina čínských podnikatelů a zástupců veřejného sektoru.

Obsah dílu

SŽDC vykácela stromy u trati v Dačicích

Podle odboru životního prostředí bylo nutné ke kácení v Dačicích povolení. Správa železnic však o něj nepožádala. Hrozí jí tak sankce.

Železniční stavba v Čeperce trápí místní obyvatele

Už tři měsíce musejí obyvatelé Čeperky tolerovat stavbaře u místní železniční trati. Obec leží mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, kde se momentálně pracuje na zdvojkolejnění frekventovaného úseku.

Začala modernizace trati z Chebu do Německa

Stavba za 360 milionů korun má být hotová příští rok v červnu. Kvůli zpoždění elektrifikace v Německu ale zatím na novou trať vyjedou jen regionální vlaky.

Vysočina chce začít víc spolupracovat s Čínou

Kraj dnes poprvé v historii uspořádal česko-čínské podnikatelské fórum. Začaly se na něm uzavírat už i první obchodní kontrakty.

Elektrárna Mělník snížila o polovinu množství oxidů dusíku vypouštěných do ovzduší.

Za více než jednu miliardu korun modernizovala čtyři ze šesti kotlů.

Nejlepším českým handicapovaným zaměstnancem se pro letošní rok stal sportovní redaktor z Jindřichova Hradce Roman Pišný.

Několik let bojuje s progresivní svalovou dystrofií, dýchá jen s pomocí plicního ventilátoru. Ani taková diagnóza mu však nezabránila v tom, aby neustále pracoval.

Ve Skuhrově nad Bělou na Rychnovsku začala demolice bývalé slévárny firmy Porkert.

Továrna, která kdysi vyvážela ruční mlýnky na maso do celého světa, ukončila výrobu před pěti lety.

Poslanci zamítli už v prvním čtení senátní návrh zákona o Národním parku Šumava

Na něj spoléhaly hlavně obce, kterým chybí v rezervaci jasně stanovený řád. To by teď měla vyřešit novela, kterou chystá ministerstvo životního prostředí.

Oprava zvonice ve Rtyni

Zvonilo se v ní už před Bílou horou a její tvar je tak zvláštní, že ji má město Rtyně dokonce i ve znaku. Víc než čtyři sta let stará dřevěná zvonice v podhůří Krkonoš se teď konečně dočkala rekonstrukce.

Výstava v Teplicích ukazuje práci kriminalistů.

Návštěvníci se prostřednictvím fotografií mohou podívat na místa činu i do laboratoří a také si prohlédnou přístroje, které kriminalisté k vyšetřování používají.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD