26 minut

9. dubna 2014

Obsah dílu

Kvůli suchu a mírné zimě dál klesají hladiny přehrad a řek — Živý rozhorov - Antonín Princ, ředitel Jihočeského vodárenského svazu — Sucho trápí i zemědělce — Pokuta za lanovku — Nejméně o 53 miliónů připravili město Ústí nad Labem bývalí zastupitelé – předražili opravu muzea — Dvoudenní havárie vodovodního potrubí — Plzeňský kraj bude muset vracet peníze — Sociální organizace by pro klienty uvítaly oblečení zabavené při raziích na tržnicích — V Plzni se srazil kamion s tramvají — Policejní stěhování kvůli azbestu — Vláda schválila návrh na vyšší valorizaci penzí, důchodci by si od ledna mohli přilepšit v průměru až o 205 korun — Ochráncům přírody se nelíbí způsob, jakým myslivci lákají zvěř — Smrtelný pracovní úraz na karlovarském magistrátu — Ústecká Krajská pořádková jednotka nacvičovala zásah proti autobusu plného agresivních sportovních fanoušků — Nejvyšší soud nově určil hranici většího než malého množství drogy — Irbis z Jihlavy poletí až do Indie — Jáchymovská štola rozšiřuje prohlídky — Tři kamarádi zachraňují hrad Rabštejn

Části dílu

00:40
Kvůli suchu a mírné zimě dál klesají hladiny přehrad a řek
  Na Lipensku zaznamenali pokles o téměř metr a půl stejně jako před 44 lety. Nad hladinou se teď začínají objevovat pařezy i některé zatopené objekty. Místní starostové i podnikatelé se obávají letní sezony, pro turisty už vymýšlejí alternativní programy.
  02:20
  Živý rozhorov - Antonín Princ, ředitel Jihočeského vodárenského svazu
   Podle hydrologů už klesly hladiny podzemních vod. Jak to zvládají vodárny v Jihočeském kraji?
   03:51
   Sucho trápí i zemědělce
    Kvůli nedostatku vláhy začínají usychat malé porosty obilovin. Nedaří se ani řepce. Na Moravě začínají zemědělci mluvit o neúrodě.
    05:44
    Pokuta za lanovku
     Italská firma Leitner musí zaplatit pokutu a omluvit se pardubické firmě Chládek a Tintěra za to, že ji obvinila z podvodu kvůli lanovce na Sněžku. Nařídil to Vrchní soud.
     07:38
     Nejméně o 53 miliónů připravili město Ústí nad Labem bývalí zastupitelé – předražili opravu muzea
      Podle kriminalistů se sice stal závažný zločin, ale nikoho neobviní.
      07:57
      Dvoudenní havárie vodovodního potrubí
       30 tisíc Pražanů bylo 2 dny bez vody. Kvůli prasklému potrubí v Břevnově netekla voda v několika čtvrtích. V omezeném provozu fungovaly školy i zdravotnická zařízení.
       09:41
       Plzeňský kraj bude muset vracet peníze
        Podle letošního auditu zadal chybně výstavbu Klatovské nemocnice firmě Metrostav. Její cenová nabídka neobsahovala povinnou finanční rezervu.
        10:11
        Sociální organizace by pro klienty uvítaly oblečení zabavené při raziích na tržnicích
         Většina organizací ale nemá peníze na to, aby textil zbavily loga renomované firmy. Karlovarský kraj vidí příležitost v sociálních podnicích.
         12:00
         V Plzni se srazil kamion s tramvají
          Cestovalo v ní osmdesát lidí. Lehce zraněna byla čtyřiašedesátiletá žena. Řidič kamionu byl s vážným zraněním převezen do plzeňské fakultní nemocnice. Příčina nehody je zatím v šetření.
          12:28
          Policejní stěhování kvůli azbestu
           Největší stěhování v historii jihočeské policie zažívají pracovníci táborského územního odboru. Centrální policejní budovu čeká roční rekonstrukce. Je postavená z panelů, které obsahují azbest a oprava nemůže probíhat za provozu.
           14:39
           Vláda schválila návrh na vyšší valorizaci penzí, důchodci by si od ledna mohli přilepšit v průměru až o 205 korun
            Vláda podpořila také navýšení plateb za státní pojištěnce. Chce tak nemocnicím kompenzovat výpadek po zrušení poplatků.
            15:03
            Ochráncům přírody se nelíbí způsob, jakým myslivci lákají zvěř
             Takzvaná újediště podle nich nevhodně vznikají i ve vzácných přírodních lokalitách.
             16:50
             Smrtelný pracovní úraz na karlovarském magistrátu
              Na karlovarském magistrátu dnes ráno zemřel 49 letý muž. Pracoval tam na rekonstrukci výtahu. Podle mluvčího krajských hasičů byl muž zaklíněn v šachtě, kde mu závaží výtahu způsobilo smrtelné zranění.
              17:05
              Ústecká Krajská pořádková jednotka nacvičovala zásah proti autobusu plného agresivních sportovních fanoušků
               K dispozici měla vyřazený autobus litvínovského dopravního podniku, k nácviku sloužila i tramvaj, která spojuje Most s Litvínovem.
               18:45
               Nejvyšší soud nově určil hranici většího než malého množství drogy
                Nejvyšší soud nově stanovil, jaké množství drogy mají policisté a justice považovat na větší než malé. Přísnější metr nasadili soudci u marihuany a pervitinu.
                19:28
                Irbis z Jihlavy poletí až do Indie
                 Jihlavská zoologická zahrada slaví velké chovatelské úspěchy. Zvířata odtud putují do celého světa. Mezi nejlepší na světě patří v odchovu levharta sněžného - Irbise.
                 21:08
                 Jáchymovská štola rozšiřuje prohlídky
                  Návštěvníci poprvé uvidí i prostory, kde se v 16. století těžilo stříbro. Štola číslo jedna byla otevřena před osmi lety a je součástí naučné stezky Jáchymovské peklo.
                  22:53
                  Tři kamarádi zachraňují hrad Rabštejn
                   Tři kamarádi z dětství se rozhodli zachránit zříceninu hradu Rabštejn. Hrad koupili od Lesů ČR, vlastnoručně ho opraví a nechají přístupný veřejnosti.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   10. dubna 2014

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. června

                   Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                   5. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. června

                   Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                   4. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   3. června

                   Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                   3. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   31. května

                   Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

                   31. 5. 2024 na ČT1

                   Napište nám