Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Začátek sezony na pamatkách v Plzeňském kraji — Jihočeské památky čeká pestrá sezona — V sedlecké katedrále v Kutné Hoře bylo možné díky jarní rovnodennosti pozorovat zvláštní světelný úkaz — Obce a města v Pardubickém kraji řeší úbytek stálých obyvatel — Konec krkonošských textilních továren — Boj proti nákladním autům v centru Domažlic — Senátoři schválili zákon, který by měl bránit zneužívání dávek na bydlení v ubytovnách — Obyvatelé Hradce Králové pokračují v boji za záchranu stromů podél řeky Orlice. — V jihočeském Velešíně končí spor o místní lipovou alej — R7 byla dnes u Buštěhradu čtyři hodiny neprůjezdná — Stovky Romů se v Pardubicích loučily s olašskou královnou — V Litvínově mají novou sportovní halu — Teplotní rekordy — Luže si pořídila místo amplionů vlastní rádio — Nejlepší čtenářská rodina na Vysočině přečetla za rok 469 knih

Části dílu

00:37
Začátek sezony na pamatkách v Plzeňském kraji
  Turistická sezona na památkách začne o dva týdny dříve než v loňském roce. Kasteláni a správci objektů proto doufají, že se jim podaří kompenzovat návštěvnicky nepříliš povedený rok 2013.
  02:44
  Jihočeské památky čeká pestrá sezona
   Nabídku prohlídkových tras doplní řada mimořádných akcí. Výstavy, koncerty, divadelní představení, svatby – to všechno podstatně přispívá k návštěvnosti hradů a zámků.
   04:21
   V sedlecké katedrále v Kutné Hoře bylo možné díky jarní rovnodennosti pozorovat zvláštní světelný úkaz
    Kutná Hora připravuje pro letošní turistickou sezonu mj. Gastrofestival, akci Kutnohorské léto a má i nové turistické značení.
    06:15
    Obce a města v Pardubickém kraji řeší úbytek stálých obyvatel
     Zastavit klesající počty stálých obyvatel. S tímto záměrem se některá menší města a obce v Pardubickém kraji pouštějí do stavby nových rodinných domů anebo pro ně vykupují pozemky.
     08:02
     Konec krkonošských textilních továren
      Přinesly do Krkonoš pokrok, dávaly obživu generacím místních lidí a teď nenávratně mizí. Kdysi vyhlášené textilky na Trutnovsku končí jako hromady suti. Jen od začátku letošního roku tu bagry srovnaly se zemí hned čtyři velké továrny.
      09:45
      Boj proti nákladním autům v centru Domažlic
       Stovky aut denně projedou historickým centrem Domažlic. Tím je ohrožena statika domů. Radnice proto vydala omezení pro nákladní auta, která zásobují místní firmy. Řidiči tak riskují vysoké pokuty.
       11:03
       Senátoři schválili zákon, který by měl bránit zneužívání dávek na bydlení v ubytovnách
        Návrhem se budou ještě zabývat poslanci. Starostové změnu vítají, ale podle nich je třeba jít ještě dál. Chtějí, aby města měla větší kontrolu nad byty, kde stát formou dávek na nájemné přispívá.
        13:12
        Obyvatelé Hradce Králové pokračují v boji za záchranu stromů podél řeky Orlice.
         Petici proti údajné likvidaci až tří set kusů listnáčů od loňského podzimu podepsalo jedenáct tisíc lidí.
         14:50
         V jihočeském Velešíně končí spor o místní lipovou alej
          Stoleté stromy nemusí ustoupit výstavbě supermarketu. Odpůrci kácení stromořadí ochránili a ve tři roky trvajícím sporu, který rozdělil město i radnici, zvítězili.
          16:31
          R7 byla dnes u Buštěhradu čtyři hodiny neprůjezdná
           Dopoledne ji uzavřela hromadná nehoda šesti aut.
           18:05
           Stovky Romů se v Pardubicích loučily s olašskou královnou
            Stovky Romů se dnes v Pardubicích rozloučily se zesnulou Marií Lakatošovou, která byla považována za olašskou královnu. Po církevním obřadu čtyřiasedmdesátiletou ženu pohřbili ve Svítkově.
            18:28
            V Litvínově mají novou sportovní halu
             Umístění nové haly kritizuje starosta místního Sokola, nelíbí se mu, že se mládežnický sport přesunul z centra na samotný okraj města.
             20:11
             Teplotní rekordy
              V Česku padaly teplotní rekordy. V pražském Klementinu naměřili meteorologové odpoledne 19,4 stupně - nejvíc za posledních 130 let.
              20:32
              Luže si pořídila místo amplionů vlastní rádio
               Luže je prvním městem v ČR, které vyměnilo staré ampliony místního rozhlasu za vlastní rádio. Moderují ho například i místní úřednice.
               22:15
               Nejlepší čtenářská rodina na Vysočině přečetla za rok 469 knih
                Postoupila do celostátního kola, kde může získat knihy v hodnotě 20 tisíc korun.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                5. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                4. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                3. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                30. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                29. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                27. 9. 2022 na ČT1

                Napište nám