Obsah dílu

Každý začátek školního roku hledají sociální pracovníci na severu Čech i desítky školáků — Záškoláctví - problém prakticky na každé škole — Se záškoláctvím bojují kantoři v Pardubickém kraji — Úplatky za lukrativní zakázku — Trest za machinace s dotacemi — Zpřísněné parkování v Hradci Králové — Hrozba krachu pražského dopravního podniku — Další unikátní operace v pražském IKEM — Svitavy mají tréninkové byty — Brambory zdraží o sto procent — Výtěžek z aukce dresů litvínovských hokejistů jde na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky — Oprava interiérů chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře má zpoždění — Křemešník na Pelhřimovsku se chystá na víkendovou slavnost — Olešnice v Orlických horách má opět svoji základní školu — Jindřichův Hradec má dvě železniční muzea

Části dílu

00:42
Každý začátek školního roku hledají sociální pracovníci na severu Čech i desítky školáků
  Rodiče totiž školám nenahlásí, že se stěhují jinam. Přitom právě při změně bydliště hrozí, že dítě do školy přestane chodit úplně a úředníci to zjistí až po čase. Podle zástupců radnice je problém i v zákonech.
  02:13
  Záškoláctví - problém prakticky na každé škole
   Rodičům hrozí za zmeškané hodiny dětí policejní stíhání anebo odebrání sociálních dávek.
   03:47
   Se záškoláctvím bojují kantoři v Pardubickém kraji
    Taky v Pardubickém kraji se školy setkávají s tím, že se děti zapíšou, ale lavice pak zůstávají prázdné. Většinou jde ale o děti cizinců. Se samotným záškoláctvím se pak potýkají na většině škol.
    05:24
    Úplatky za lukrativní zakázku
     Z uplácení a přijímání úplatků obvinili kriminalisté čtveřici mužů, kteří měli manipulovat veřejnou zakázku v Oloví na Sokolovsku. Obviněn je i starosta města.
     07:08
     Trest za machinace s dotacemi
      Pražský městský soud potrestal dva úředníky za machinace s evropskými penězi z Regionálního operačního programu Jihozápad.
      07:48
      Zpřísněné parkování v Hradci Králové
       Soukromý provozovatel parkovacího systému v Hradci Králové zpřísnil podmínky. Kartu si mohou koupit jenom lidé s trvalým bydlištěm.
       09:31
       Hrozba krachu pražského dopravního podniku
        Pokud se nezmění kontrakt na dodávku 250 tramvají skoro za 20 miliard korun, pražskému dopravnímu podniku hrozí podle vedení města krach. Z krizové finanční situaci má firmě pomoci šéf dopravního podniku z Českých Budějovic.
        11:44
        Další unikátní operace v pražském IKEM
         Lékařům v pražském IKEM se podařilo rozdělit darovaná játra mezi dva dospělé. Manželskému páru, který se otrávil muchomůrkou zelenou, zachránili život.
         12:03
         Svitavy mají tréninkové byty
          Svitavská radnice dává novou šanci lidem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. Město opravilo zchátralý dům a nabízí v něm samostatné bydlení na zkoušku.
          13:47
          Brambory zdraží o sto procent
           Celorepubliková sklizeň bude o dvacet procent nižší než loni. Už nyní prodávají farmáři kilo brambor za 15 korun, v obchodech budou ještě o pět korun dražší.
           14:06
           Výtěžek z aukce dresů litvínovských hokejistů jde na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky
            Fond podporuje hlavně hokejové hráče, kteří se dostali do tíživé finanční nebo zdravotní situace.
            15:55
            Oprava interiérů chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře má zpoždění
             Dotace je schválená, farnost ale peníze nečerpá. Už dvakrát se muselo rušit výběrové řízení.
             17:48
             Křemešník na Pelhřimovsku se chystá na víkendovou slavnost
              Chystají tady vysvěcení křížové cesty a zrestaurovaného oltáře, kam se vrátí také vzácný relikviář s replikou svatováclavské koruny.
              19:55
              Olešnice v Orlických horách má opět svoji základní školu
               Ta původní před dvěma lety zřejmě jako vůbec první v Česku kvůli dluhům zkrachovala.
               21:35
               Jindřichův Hradec má dvě železniční muzea
                První provozují místní dráhy, druhé gymnazista Jan Oliva. Ten vytvořil expozici v garáži a na zahradě. Soukromí železničáři naopak využili bývalé drážní skladiště a část depa, kam postavili parní lokomotivy.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                30. září 2013

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                31. březen

                Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                31. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. březen

                Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                30. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. březen

                Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                29. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. březen

                Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                28. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám