Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Státní Janské Lázně začaly propouštět — Provozovatelé dětských táborů vyrazili na poslední kontrolu před prázdninami — Dětské tábory na jihu Čech jsou bezpečné — Při červnových záplavách zemřelo 15 lidí — Kvůli velké vodě přišli v Ústeckém kraji o práci stovky lidí — Na Litoměřicku se opět vytvořily laguny v polích — Rath se po roce a čtvrt ve vazbě dočká soudu — Z Tábora do Veselí nad Lužnicí už vede dálnice — Větve stromů na trase Údlice-Velemyšleves na Chomutovsku zasahují do silnice — Rozsudek za zneužívání nezletilých dívek — Rodiče se bouří proti vedení školy — Studenti ve Slaném zkritizovali ředitele, ten na ně za to podal trestní oznámení — Květinou proti komunismu — Pestrobarevné vlaky na Vysočině slouží jako reklamní poutače pro turisty — Karlovarský filmový festival zahájil předprodej lístků — Muzeum karosářství v potížích — Sochařské sympozium — Palác Colloredo-Mansfeldů se otevírá pro veřejnost

Části dílu

00:42
Státní Janské Lázně začaly propouštět
  Jejich ředitel Josef Šimurda ovšem slíbil, že dětská léčebna Vesna, o jejímž uzavření uvažoval v květnu odvolaný ředitel Roman Koudele, zůstane zachována.
  03:55
  Provozovatelé dětských táborů vyrazili na poslední kontrolu před prázdninami
   Největším nebezpečím je podmáčená půda a při silnějším větru pády stromů. Správci tábořišť také doporučují přibalit dětem dostatečné množství přípravků proti komárům.
   05:41
   Dětské tábory na jihu Čech jsou bezpečné
    Provozovatelé táborů kontrolují nebezpečné stromy, hladiny řek a varují před komáry. Voda je ale pitná a hygienici žádné větší prohřešky zatím neshledali.
    06:54
    Při červnových záplavách zemřelo 15 lidí
     Voda zaplavila skoro tisíc obcí a měst, zemřelo 15 lidí a jeden člověk se stále pohřešuje. Česko už má ale to nejhorší za sebou. Hladiny řek klesají.
     07:17
     Kvůli velké vodě přišli v Ústeckém kraji o práci stovky lidí
      Propouští podnikatelé, kterým povodeň zničila živnost a oni nemají na výplaty zaměstnanců. Nejčastěji na Litoměřicku a Děčínsku.
      08:32
      Na Litoměřicku se opět vytvořily laguny v polích
       Vzestup hladin způsobily zejména silné deště a stoupající hladina Labe.
       10:11
       Rath se po roce a čtvrt ve vazbě dočká soudu
        Poslanec David Rath, obžalovaný z korupce, se dočká soudu - hlavní líčení začne v Praze 7. srpna. Trvat má nejméně do konce října, u soudu bude totiž vypovídat 78 svědků.
        10:32
        Z Tábora do Veselí nad Lužnicí už vede dálnice
         Jihočeská část dálnice D3 je delší o 25 kilometrů. Motoristům se otevře zítra ráno. Pro jejich cestu z Prahy do Českých Budějovic je nový dálniční úsek velkou úsporou času. Obce v okolí stávající silnice E 55 zase zbaví tranzitní dopravy.
         12:13
         Větve stromů na trase Údlice-Velemyšleves na Chomutovsku zasahují do silnice
          Řidiči autobusů musejí při míjení s jiným vozem zastavovat a mají poničená boční zrcátka.
          13:49
          Rozsudek za zneužívání nezletilých dívek
           Krajský soud v Plzni dnes odsoudil matku nezletilých dívek za zneužívání dítěte k výrobě pornografie a z pohlavního zneužívání dětí. Matka dostala čtyři a půl roku vězení.
           14:10
           Rodiče se bouří proti vedení školy
            Rodiče čtrnácté základní školy v Plzni-Doubravce se bouří. Vadí jim časté střídání třídního učitele. Za šest let se jich v jedné třídě vystřídalo šest.
            15:54
            Studenti ve Slaném zkritizovali ředitele, ten na ně za to podal trestní oznámení
             Učitelka, která se studentů zastala, dostala výpověď. Zastupitelé požadují kontrolu hospodaření školy.
             17:45
             Květinou proti komunismu
              Akcí květinou proti komunismu si dnes v Českých Budějovicích připomněli příznivci protikomunistického hnutí 63 let od popravy Milady Horákové. Znovu tím připomněli svůj nesouhlas s účastí KSČM v krajských vládách.
              18:04
              Pestrobarevné vlaky na Vysočině slouží jako reklamní poutače pro turisty
               Lákají na návštěvu jednotlivých měst v kraji.
               19:38
               Karlovarský filmový festival zahájil předprodej lístků
                Karlovy Vary se připravují na start 48. ročníku mezinárodního filmového festivalu. Zájem o projekce je větší než v minulých letech.
                21:17
                Muzeum karosářství v potížích
                 Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě provázejí spory a dohady. Dostavba se navíc o rok zdrží.
                 22:55
                 Sochařské sympozium
                  Do Náměště nad Oslavou se sjeli začínající sochaři a architekti z uměleckých škol Česka.
                  23:08
                  Palác Colloredo-Mansfeldů se otevírá pro veřejnost
                   Pro veřejnost se otevřela další část paláce Colloredo-Mansfeldů v pražské Karlově ulici.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                   Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                   Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                   Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                   Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                   Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                   Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám