Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

ROP Jihozápad rozdává další miliony — ROP Severozápad jednal o obnovení dotací — Předseda ROP Severozápad živě — Při nehodě na silnici R7 se zranilo 21 lidí — Dnes ráno začala na prvních úsecích dálnice D1 dlouho očekávaná modernizace — Kvůli opravám na D1 kamiony mění trasu — Zákon o Šumavě prošel 1.čtením v Poslanecké sněmovně — Koalice vládnoucí zadluženému Liberci řeší krizi — Za výbuchem v Divadelní ulici je plyn — Papírny ve Větřní na Českokrumlovsku zastavily po desetiletích výrobu — Litvínov chce zachovat provoz hlubinného dolu Centrum — Řeka Morava vydala utonulé vodáky — Korunovační klenoty putují na výstavu — Nejasná péče o kulturní dědictví — Na Šumavě vysazují pstruha potočního — Jihočeská hnízda čápů sledují studenti i kamery — V zimě se starali o lyžaře, teď si musí hledat práci

Části dílu

00:43
ROP Jihozápad rozdává další miliony
  Aktuální výzvy operačního programu ROP Jihozápad dostanou miliony navíc. Dnes o tom rozhodl výbor regionální rady. Nejvíc dostanou projekty na revitalizaci památek a využití kulturního dědictví.
  02:32
  ROP Severozápad jednal o obnovení dotací
   Obce i podnikatelé se kvůli zastaveným dotacím dostávají do neřešitelné situace. Většina nemá peníze na dokončení projektů.
   05:02
   Předseda ROP Severozápad živě
    Úřad regionální rady zvažuje podání žalob na stát nebo ministerstva. Chce tím urychlit obnovu čerpání evropských dotací.
    06:24
    Při nehodě na silnici R7 se zranilo 21 lidí
     Autobus Student Agency se u výjezdu z pražského letiště srazil s kamionem a autem. Jednu vážně zraněnou cestující museli hasiči vyprošťovat.
     06:43
     Dnes ráno začala na prvních úsecích dálnice D1 dlouho očekávaná modernizace
      Dopravní omezení se zatím obešla bez výraznějších dopravních komplikací, přestože se například na 104. kilometru jezdilo několik hodin pouze jedním pruhem.
      09:56
      Kvůli opravám na D1 kamiony mění trasu
       Podle majitelů spedičních firem můžou opravy na dálnici D1 znamenat až hodinové zpoždění. Hledají proto i jiné možnosti, jak dostat kamiony včas na Moravu. Třeba přes Pardubický kraj.
       11:41
       Zákon o Šumavě prošel 1.čtením v Poslanecké sněmovně
        Poslanci podpořili zákon o NP Šumava, projednají ho výbory.
        12:00
        Koalice vládnoucí zadluženému Liberci řeší krizi
         Důvodem rozporů jsou razantní úspory. Liberec je nejzadluženějším krajským městem v Česku. Splácí víc než dvě miliardy Kč.
         13:42
         Za výbuchem v Divadelní ulici je plyn
          Explozi v pražské Divadelní ulici způsobil plyn
          14:01
          Papírny ve Větřní na Českokrumlovsku zastavily po desetiletích výrobu
           Energetici je odstřihli od dodávek elektřiny a plynu. Desítky zaměstnanců tak odešly z práce domů a čekají na další vývoj. Firma je v insolvenci. Jen na sociálním pojištění dluží zhruba 77 milionů korun.
           15:51
           Litvínov chce zachovat provoz hlubinného dolu Centrum
            Spolu s Horním Jiřetínem oslovili Obvodní báňský úřad, aby zamezil útlumu těžby jediného hnědouhelného hlubinného dolu v republice.
            17:36
            Řeka Morava vydala utonulé vodáky
             Hasiči našli těla dvou vodáků ztracených na řece Moravě – dospělého muže a šestiletou dívku vyplavila řeka po 8 dnech od jejich zmizení.
             18:00
             Korunovační klenoty putují na výstavu
              Po pěti letech opouštějí korunovační klenoty komoru Svatováclavské kaple na Pražském hradě.
              19:39
              Nejasná péče o kulturní dědictví
               Z programu péče o národní kulturní poklad, z něhož státní kulturní instituce financují svá sídla a který měl původně skončit už příští rok, se zatím utratila necelá pětina peněz.
               21:46
               Na Šumavě vysazují pstruha potočního
                Pstruha jako jedinou rybu vedení parku uměle odchovává přes zimu. Do potoků ho začne vypouštět na jaře. Letos pracovníci líhně na Borových Ladách vysadili téměř sedmdesát tisíc čerstvě vylíhnutých ryb.
                23:18
                Jihočeská hnízda čápů sledují studenti i kamery
                 Studenti Lesní školy v Písku se připravují na celoevropské sčítání čápů. Vyzvořili komplexní seznam hnízd a dvě z nich dokonce sleduje webová kamera.
                 25:10
                 V zimě se starali o lyžaře, teď si musí hledat práci
                  Řeč je o stovkách rolbařů, vlekařů, pokojských nebo servírek, kteří se během sezony starali o pohodlí lyžařů. Část skončí na úřadu práce, část jich ale pravidelně střídá letní a zimní zaměstnání už řadu let.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                  Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                  Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                  Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                  Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám