Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Sníh komplikoval dopravu na Vysočině — Sníh komplikoval dopravu i na východě Čech — Březnový sníh zaskočil silničáře, chodce i řidiče — Pozastavené proplácení dotací — Město dodává vodu, smlouvy ale váznou — V Nepomuku zakázali podomní prodej — Policejní razie v autosalonech — Příběh zachráněného — Drahá oprava klíčové silnice — V Heřmanicích se po zimě rozbíhají opravy povodňových škod — V síti celníků uvízla tajná pěstírna konopí — Bývalá ústecká porodnice nebude památkou — Památky zahájí sezónu, prohlídky chtějí oživit — Na Šumavě začala přehlídka jeleních trofejí

Části dílu

00:44
Sníh komplikoval dopravu na Vysočině
  Jen v Kraji Vysočina vyšetřovali policisté celkem stovku nehod. Při jedné z nich zemřel na Pelhřimovsku dvaatřicetiletý řidič osobního auta.
  02:23
  Sníh komplikoval dopravu i na východě Čech
   Polámané stromy zastavovaly vlaky i ničily auta.
   04:44
   Březnový sníh zaskočil silničáře, chodce i řidiče
    Zimní pohotovost musí správci silnic držet až do konce března.
    06:16
    Pozastavené proplácení dotací
     Stát dočasně zastavil proplácení evropských dotací u regionálních operačních programů Jihozápad, Severovýchod a Moravskoslezsko. Stopnul také program Podnikání a inovace a Integrovaný operační program.
     07:30
     Město dodává vodu, smlouvy ale váznou
      Už pět měsíců provozuje vodovod ve Dvoře Králové městská firma. Většina tamních domácností ale stále ještě nemá uzavřené smlouvy na letošní rok. Někteří dokonce nedostávají ani faktury.
      09:10
      V Nepomuku zakázali podomní prodej
       Nepomuk jako třetí město na Plzeňsku zakázalo podomní a pochůzkový prodej. Radnice tak vyslyšela stovky stížností, ve kterých se lidé bouřili proti obchodníkům nabízejícím nejčastěji levnější elektřinu nebo výhodnější telefonní služby.
       10:55
       Policejní razie v autosalonech
        Pražští policisté obsadili 2 autosalony společnosti NH Car a uzavřeli je. Pátrají po kradených náhradních dílech a navigacích, které servis odebíral od řádně vysoutěžených dodavatelů.
        12:02
        Příběh zachráněného
         Kolemjdoucí a pražská záchranná služba v lednu zachránili život Vladimíru Kocianovi, který na ulici prodělal zástavu srdce.
         14:22
         Drahá oprava klíčové silnice
          Jedna z klíčových silnic spojující dvě českobudějovická sídliště s centrem města je v katastrofálním stavu. Oprava si vyžádá desítky milionů korun, které teď ale město nemá. Kvůli špatnému stavu silnic roste i počet oprav na vozech MHD.
          16:05
          V Heřmanicích se po zimě rozbíhají opravy povodňových škod
           Zavírá se ale klíčová cesta, po níž se lidé do příhraniční obce dostanou.
           17:51
           V síti celníků uvízla tajná pěstírna konopí
            Místo neprocleného zboží utajovaná pěstírna konopí. Takový byl výsledek kontroly domu v Žamberku, na který se zaměřili pardubičtí celníci. Kromě samotných rostlin objevili i marihuanu určenou k distribuci.
            19:34
            Bývalá ústecká porodnice nebude památkou
             Bývalá ústecká porodnice má být zbourána, protože překáží dostavbě univerzitního kampusu. Odpůrci demolice ale tvrdí, že jde o dominantu města, která by měla být památkově chráněna.
             21:18
             Památky zahájí sezónu, prohlídky chtějí oživit
              Například v Bečově se děti zábavnou formou dovědí o historii vzácného relikviáře sv. Maura. Další doprovodné akce se chystají na víkendy a prázdniny.
              23:04
              Na Šumavě začala přehlídka jeleních trofejí
               Po dvaceti letech byla udělena zlatá medaile,nejvyšší myslivecké ocenění. To udělila komise za paroží nejsilnějšího jelena - krále lesa.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

               27. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

               26. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

               25. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

               24. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

               23. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               20. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám