Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Sníh komplikoval dopravu na Vysočině — Sníh komplikoval dopravu i na východě Čech — Březnový sníh zaskočil silničáře, chodce i řidiče — Pozastavené proplácení dotací — Město dodává vodu, smlouvy ale váznou — V Nepomuku zakázali podomní prodej — Policejní razie v autosalonech — Příběh zachráněného — Drahá oprava klíčové silnice — V Heřmanicích se po zimě rozbíhají opravy povodňových škod — V síti celníků uvízla tajná pěstírna konopí — Bývalá ústecká porodnice nebude památkou — Památky zahájí sezónu, prohlídky chtějí oživit — Na Šumavě začala přehlídka jeleních trofejí

Části dílu

00:44
Sníh komplikoval dopravu na Vysočině
  Jen v Kraji Vysočina vyšetřovali policisté celkem stovku nehod. Při jedné z nich zemřel na Pelhřimovsku dvaatřicetiletý řidič osobního auta.
  02:23
  Sníh komplikoval dopravu i na východě Čech
   Polámané stromy zastavovaly vlaky i ničily auta.
   04:44
   Březnový sníh zaskočil silničáře, chodce i řidiče
    Zimní pohotovost musí správci silnic držet až do konce března.
    06:16
    Pozastavené proplácení dotací
     Stát dočasně zastavil proplácení evropských dotací u regionálních operačních programů Jihozápad, Severovýchod a Moravskoslezsko. Stopnul také program Podnikání a inovace a Integrovaný operační program.
     07:30
     Město dodává vodu, smlouvy ale váznou
      Už pět měsíců provozuje vodovod ve Dvoře Králové městská firma. Většina tamních domácností ale stále ještě nemá uzavřené smlouvy na letošní rok. Někteří dokonce nedostávají ani faktury.
      09:10
      V Nepomuku zakázali podomní prodej
       Nepomuk jako třetí město na Plzeňsku zakázalo podomní a pochůzkový prodej. Radnice tak vyslyšela stovky stížností, ve kterých se lidé bouřili proti obchodníkům nabízejícím nejčastěji levnější elektřinu nebo výhodnější telefonní služby.
       10:55
       Policejní razie v autosalonech
        Pražští policisté obsadili 2 autosalony společnosti NH Car a uzavřeli je. Pátrají po kradených náhradních dílech a navigacích, které servis odebíral od řádně vysoutěžených dodavatelů.
        12:02
        Příběh zachráněného
         Kolemjdoucí a pražská záchranná služba v lednu zachránili život Vladimíru Kocianovi, který na ulici prodělal zástavu srdce.
         14:22
         Drahá oprava klíčové silnice
          Jedna z klíčových silnic spojující dvě českobudějovická sídliště s centrem města je v katastrofálním stavu. Oprava si vyžádá desítky milionů korun, které teď ale město nemá. Kvůli špatnému stavu silnic roste i počet oprav na vozech MHD.
          16:05
          V Heřmanicích se po zimě rozbíhají opravy povodňových škod
           Zavírá se ale klíčová cesta, po níž se lidé do příhraniční obce dostanou.
           17:51
           V síti celníků uvízla tajná pěstírna konopí
            Místo neprocleného zboží utajovaná pěstírna konopí. Takový byl výsledek kontroly domu v Žamberku, na který se zaměřili pardubičtí celníci. Kromě samotných rostlin objevili i marihuanu určenou k distribuci.
            19:34
            Bývalá ústecká porodnice nebude památkou
             Bývalá ústecká porodnice má být zbourána, protože překáží dostavbě univerzitního kampusu. Odpůrci demolice ale tvrdí, že jde o dominantu města, která by měla být památkově chráněna.
             21:18
             Památky zahájí sezónu, prohlídky chtějí oživit
              Například v Bečově se děti zábavnou formou dovědí o historii vzácného relikviáře sv. Maura. Další doprovodné akce se chystají na víkendy a prázdniny.
              23:04
              Na Šumavě začala přehlídka jeleních trofejí
               Po dvaceti letech byla udělena zlatá medaile,nejvyšší myslivecké ocenění. To udělila komise za paroží nejsilnějšího jelena - krále lesa.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

               17. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

               16. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

               15. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám