Události v regionech (Praha)

Události v regionech

26 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Karlovarská nemocnice odkládá operace — Středočeským nemocnicím bude chybět 170 milionů — Jihočeský komunistický radní Václav Kučera na svou funkci v krajské radě nerezignuje — Zlínský hejtman Mišák obhájil funkci — Radní Jičína odvolali ředitele školy Jindřicha Tryznu — Policie šetří pochybná daňová přiznání — Nejlepší úředníci jsou v Plzni — V Říčanech u Prahy napadl zákazník pracovnici registru aut — V Mostě se na autobusových zastávkách objevily inzeráty na darování lidských orgánů — Jako zpronevěru vyšetřuje policie jednání plzeňské realitní kanceláře RK Styl — Města posílají dary na pomoc Frenštátu pod Radhoštěm — Klatovská radnice nahradila veřejnou službu — Liberecký kraj letos začne ve velkém opravovat cesty poničené při záplavách — Krach pardubického technoparku — Specialisté hledají zdroj zápachu na ústeckém Střekově — Těžba plynu v Podkrkonoší stále hrozí — Čeští designéři už čtyři roky vymýšlejí pro soukromý sektor výrobky, které dokážou vytvořit i zdravotně postižení

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:45
  Karlovarská nemocnice odkládá operace
   VZP jí od nového roku vyplácí menší zálohy. Hospodaření se kvůli tomu v lednu propadlo o 6 miliónů korun.
   02:30
   Středočeským nemocnicím bude chybět 170 milionů
    Míň peněz dostaly od pojišťoven také nemocnice Středočeského kraje, v lednu o 12 milionů. Kraj jim letos bude muset přidat na provoz celkově 170 milionů, a škrtne proto řadu investic.
    03:52
    Jihočeský komunistický radní Václav Kučera na svou funkci v krajské radě nerezignuje
     Klub zastupitelů KSČM se ho na svém podvečerním jednání jednohlasně zastal. Sociálně-demokratický hejtman Jiří Zimola s Kučerou ale na úrovni krajské rady spolupracovat odmítá.
     05:27
     Zlínský hejtman Mišák obhájil funkci
      Hlasování o důvěře vyvolala opozice společně s iniciativou Repelent 21. Současného hejtmana ale podpořili všichni koaliční zastupitelé - získal 24 ze 40 hlasů.
      05:43
      Radní Jičína odvolali ředitele školy Jindřicha Tryznu
       Vyslyšeli přání většiny učitelů.
       07:22
       Policie šetří pochybná daňová přiznání
        Úředníky a policisty v Pardubicích zaměstnávají podvody spojené s podáváním daňových přiznání cizinců. Mezi podezřelými jsou hlavně Vietnamci, kteří se údajně pomocí falešných dokladů snaží vyhnout placení daní a naopak peníze od státu pobírají.
        09:08
        Nejlepší úředníci jsou v Plzni
         Úředníky plzeňského magistrátu ocenilo ministerstvo vnitra. Město Plzeň bylo vyznamenáno za projekt integrace cizinců. V Plzni jako první začali před pěti lety řešit problém s rostoucím počtem přistěhovalců.
         10:39
         V Říčanech u Prahy napadl zákazník pracovnici registru aut
          Je lehce zraněná. Dvaatřicetiletý muž pak zaútočil i na přivolaného strážníka. Policie ho pak zadržela. Nový centrálního registr pořád zadrhává. Lidé jsou kvůli tomu často podráždění.
          10:53
          V Mostě se na autobusových zastávkách objevily inzeráty na darování lidských orgánů
           Policie šetří, kdo je vyvěsil.
           12:31
           Jako zpronevěru vyšetřuje policie jednání plzeňské realitní kanceláře RK Styl
            Firma dluží miliony korun desítkám klientů. A další poškození přibývají.
            13:54
            Města posílají dary na pomoc Frenštátu pod Radhoštěm
             Pomoci postiženým chtějí lidé z celé země, některá města uspořádají charitativní koncerty. Po neštěstí zůstávají v nemocnici čtyři zranění.
             14:25
             Klatovská radnice nahradila veřejnou službu
              Vedení klatovské radnice muselo najít náhradu za zrušenou povinnou veřejnou službu. Na úklid města muselo zaměstnat deset lidí na plný úvazek.
              16:05
              Liberecký kraj letos začne ve velkém opravovat cesty poničené při záplavách
               Týká se to i tří úseků, na které minulá krajská vláda nepožádala stát o dotaci
               17:52
               Krach pardubického technoparku
                Pardubický Technopark se ocitl v úpadku. Dluží 230 milionů korun.
                19:36
                Specialisté hledají zdroj zápachu na ústeckém Střekově
                 Podle prvních výsledků měření nepochází zápach jen z jednoho místa. Střekovany tak nejspíš obtěžuje mix různých pachů .
                 21:18
                 Těžba plynu v Podkrkonoší stále hrozí
                  Ministerstvo životního prostředí totiž nesplnilo slib zdejším starostům, že vyhlásí moratorium, které těžaře zastaví. Ani po roce protestů tak nemají místní lidi větší jistotu, než na začátku.
                  23:03
                  Čeští designéři už čtyři roky vymýšlejí pro soukromý sektor výrobky, které dokážou vytvořit i zdravotně postižení
                   Bez velkých firemních zakázek se chráněné dílny nemůžou uživit
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

                   27. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                   26. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                   25. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                   24. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                   23. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                   20. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám