Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Drábkova rezignace — Bývalá náměstkyně karlovarského primátora ve vazbě — Výluka na hlavním koridoru — Odborníci měří na pardubickém letišti hluk — Zloděj s granátem v ruce přepadl banku v Havlíčkově Brodě — Co s betonovými květináči? — Revize před topnou sezónou — Policie odhalila falešné internetové obchody — Písek: Odročený soud o manipulaci s dopravními přestupky — Ruina zimního stadionu hyzdí Teplice — Rekonstrukce fasády ND skončí možná už v roce 2014 — V krajských volbách v Moravskoslezském kraji by výrazně zvítězila levice — Týden knihoven na Vysočině ve znamení besed a kvízů — Ostatky františkánů — Obnova kutnohorské Jezuitské koleje končí — Sušický ostrov Santos má novou zvonici — Začíná výstava věnovaná poštovní historii Telče

Části dílu

00:46
Drábkova rezignace
  Jaromír Drábek dnes oznámil, že odstupuje ze své funkce ministra práce a sociálních věcí. Z resortu chce odejít k 31. říjnu. Rozhodl se tak po uvalení vazby na svého bývalého prvního náměstka Vladimíra Šišku.
  02:36
  Bývalá náměstkyně karlovarského primátora ve vazbě
   Poslal ji tam Okresní soud v Karlových Varech. Podle informací ČT souvisí její zatčení s funkcí ve výkonném výboru atletického klubu Start. Ten se potýká s velkým dluhy.
   03:58
   Výluka na hlavním koridoru
    Cestování tisíců lidí vlakem napříč republikou ode dneška poznamenala výluka na hlavním železničním koridoru. Mezi Pardubicemi a Přeloučí se opravují výhybky a trolejové vedení.
    05:45
    Odborníci měří na pardubickém letišti hluk
     Odborná firma dnes v okolí pardubického letiště začala měřit hluk. Obyvatelům z okolí vadí hlavně vrtulníky.
     07:26
     Zloděj s granátem v ruce přepadl banku v Havlíčkově Brodě
      Podle pyrotechniků šlo o skutečný ale naštěstí nefunkční granát. Zloděje i s penězi zpacifikoval náhodný kolemjdoucí a předal ho policii.
      08:13
      Co s betonovými květináči?
       Smíchovská radnice si neví rady, co s 200 betonových květináčů v ulicích, které stály přes 20 milionů korun. Projekt ztroskotal kvůli špatné průchodnosti chodníků. Radní teď hledají náhradní místa.
       10:07
       Revize před topnou sezónou
        Povinné kontroly komínů nechávají Češi na poslední chvíli. Platí to i pro kontroly plynových kotlů. Těch se ročně zkontroluje sotva třicet procent.
        12:04
        Policie odhalila falešné internetové obchody
         Muž z Prahy od lidí za pár týdnů vylákal téměř milion a půl.
         13:43
         Písek: Odročený soud o manipulaci s dopravními přestupky
          Kvůli neúčasti dvou klíčových svědků odročil písecký soud projednávání případu bývalého šéfa českobudějovické dopravní policie a dvou úředníků, kteří měli ovlivňovat vyřizování přestupků vlivných lidí.
          14:29
          Ruina zimního stadionu hyzdí Teplice
           Zchátralý zimní stadion měla zbourat slovenská firma. Ta ale práci nedokončila a Teplice opustila. Majitelé stadionu, ale další demolice platit nechtějí.
           16:17
           Rekonstrukce fasády ND skončí možná už v roce 2014
            Původně se čekalo, že se o rok protáhne. Podle vedení divadla by se ale mohly některé etapy oprav udělat současně.
            17:49
            V krajských volbách v Moravskoslezském kraji by výrazně zvítězila levice
             ČSSD získala v průzkumu 33 procent, KSČM 23 procent.
             18:22
             Týden knihoven na Vysočině ve znamení besed a kvízů
              Knihovny hlásí, počty čtenářů stoupají.
              20:07
              Ostatky františkánů
               Kosti vyzdvižené z pražského kostela Panny Marie Sněžné skutečně patří františkánům zabitým v roce 1611. Potvrdili to antropologové Národního muzea. Navíc zjistili, že při tehdejším plenění kláštera zemřelo zřejmě víc lidí, než je dochováno v listinách.
               20:28
               Obnova kutnohorské Jezuitské koleje končí
                Několikaletá rekonstrukce sídla Galerie Středočeského kraje za půl miliardy skončila opravou severního křídla budovy, do finále míří i obnova kolejních zahrad.
                22:15
                Sušický ostrov Santos má novou zvonici
                 Na břehu řeky Otavy v Sušici vyrostl dřevěný monument klatovského sochaře Václava Fialy. Ten podobné dílo postavil i v australském Sydney.
                 23:44
                 Začíná výstava věnovaná poštovní historii Telče
                  Několika edicemi poštovních známek věnovaných svému náměstí se může pochlubit pouze Telč a hlavní město Praha.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                  3. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                  2. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                  1. 2. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                  31. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                  30. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                  27. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám