Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Kritizovaný jízdní řád v Pardubickém kraji doznal změn. Starostové některých obcí jsou s ním přesto nespokojeni. — Střední Čechy proti zákazu vjezdu kamionů do Prahy — V Českých Budějovicích silničáři uzavřeli klíčovou cestu do centra — Živý vstup - Aleš Hazuka, České Budějovice — Šluknovsko ráno opustily speciální policejní jednotky — Na Vysočině se budou rozšiřovat dvě věznice — Kampaň proti černým pasažérům v Plzni — Téměř polovina lidí nezná jméno hejtmana kraje, kde žije — Dolní polovina Václavského náměstí je bez aut — Místo parků chtějí v Hradci Králové parkoviště — Terapeutickým dílnám pro mentálně postižené na Sokolovsku chybí peníze — Živý vstup - A. Bruštík, Karlovy Vary — Lékaři na službách v malých městech — Chodci pryč z cyklostezky — Propojení modřanské cyklostezky — Stopy totality ve Velké Bíteši

Části dílu

00:48
Kritizovaný jízdní řád v Pardubickém kraji doznal změn. Starostové některých obcí jsou s ním přesto nespokojeni.
  Kritizovaný jízdní řád firma OREDO upravila. Kritika ani tak neutichla.
  02:37
  Střední Čechy proti zákazu vjezdu kamionů do Prahy
   Kraji se nelíbí zákaz vjezdu do doby, než bude hotový obchvat. Podle něj to bude znamenat zhoršení dopravní situace v kraji.
   03:02
   V Českých Budějovicích silničáři uzavřeli klíčovou cestu do centra
    Auta se už nedostanou pod železniční viadukt, který čeká rozsáhlá rekonstrukce. Povede přes něj trasa nového železničního koridoru. Řidiči se obávali největších dopravních komplikací v novodobé historii města, kolaps ale nenastal.
    04:54
    Živý vstup - Aleš Hazuka, České Budějovice
     Dopravní situace v Český Budějovicích odpoledne a navečer.
     06:39
     Šluknovsko ráno opustily speciální policejní jednotky
      Nová a dlouho slibovaná pořádková jednotka ale stále nevznikla. Pořádek tak zatím pomohou zajistit policisté z nejrůznějších koutů Ústeckého kraje.
      07:44
      Na Vysočině se budou rozšiřovat dvě věznice
       Kapacita se ještě letos navýší o 400 odsouzených.
       09:26
       Kampaň proti černým pasažérům v Plzni
        Chcete vybílit byt? Jezdíte-li načerno, může se vám to stát. I taková hesla budou teď cestující v Plzni upozorňovat na rizika spojená s jízdou načerno. Dopravní podniky vyráží do boje proti neplatičům jízdného, kterých rok od roku přibývá.
        11:11
        Téměř polovina lidí nezná jméno hejtmana kraje, kde žije
         Ukazuje to exkluzivní výzkum pro Českou televizi.
         11:32
         Dolní polovina Václavského náměstí je bez aut
          Od dnešního dne tam platí zákaz vjezdu, auta tam smějí jen na speciální povolení.
          13:12
          Místo parků chtějí v Hradci Králové parkoviště
           Další parkovací místa na úkor zeleně požaduje nová občanská iniciativa. Chystá demonstraci.
           14:49
           Terapeutickým dílnám pro mentálně postižené na Sokolovsku chybí peníze
            Kolaps hrozí jedné z největších organizací pro mentálně postižené v Karlovarském kraji. Na provoz do konce roku jí chybí tři miliony korun.
            16:30
            Živý vstup - A. Bruštík, Karlovy Vary
             Proč ministerstvo poslalo na účet organizace jen pětinu částky, kterou přitom samo schválilo jako oprávněnou?
             18:03
             Lékaři na službách v malých městech
              Pětiměsíční spolupráce Klatovské nemocnice s Poliklinikou v Nepomuku už začala nést ovoce. Chirurgickou ambulanci, kde se střídají tři lékaři z nedalekých Klatov, začalo navštěvovat o dvě třetiny pacientů více než na začátku listopadu.
              19:50
              Chodci pryč z cyklostezky
               Chodci se na modřanské cyklostezce už nemusí plést pod nohy cyklistům a bruslařům. Radnice Prahy 12 speciálně pro pěší vytvořila kvůli riziku karambolů pěšinu.
               21:33
               Propojení modřanské cyklostezky
                Hlavní město cyklistům už několik let slibuje propojení s levým břehem Vltavy, a to prostřednictvím lávky uchycené pod mostem pražského silničního okruhu.
                23:23
                Stopy totality ve Velké Bíteši
                 Žáci a studenti pátrají ve svém okolí po lidech poznamenaných komunismem. Jejich práce vystavují v rámci projektu Stopy totality.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                 Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                 Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám