25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Za práci nedostali zaplaceno — Prodal firmu Rumunovi, odpovědnost za zaměstnance odmítá — Prodal firmu Rumunovi, odpovědnost za zaměstnance odmítá — Při výkopových pracích zavalila zemina dva dělníky — České Budějovice: odvolaný tajemník se vrací zpět na magistrát. — Pokus o rekord v létání na paraglidu málem zkazil zloděj — Havárie vrtulníku — Problematický retardér v Nové Vsi pod Pleší — Turisty přivítají v Českém ráji rozbité silnice — Vědecko-technický park chce přilákat do Jihlavy špičkové vědce — Nesmyslné vědecké parky — Hokej na Staroměstském náměstí — Květinový den proti rakovině — Nepořádek ve Wolkerově ulici — Písecké sídliště Portyč mění podobu — Ekologové se snaží obnovit rašeliniště v Krušných horách — V okolí Bezdězu na hranici Libereckého a Středočeského kraje byl vyhlášen lesnický park

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv
  00:42
  Za práci nedostali zaplaceno
   Druhým rokem čekají dva podnikatelé z Jičína na platbu za výkopy na stavbě Čistá Cidlina. Objednavatel prací zkrachoval a nikdo jiný odpovědnost za platbu necítí.
   02:42
   Prodal firmu Rumunovi, odpovědnost za zaměstnance odmítá
    Prodávání firem tzv. bílým koním nebo opakované přejmenování společnosti kdykoli se dostane do problémů - podle plzeňských charitních zařízení a kontaktních center stále běžnější praktiky, se kterými se setkávají, když se snaží pomoci cizincům.
    04:11
    Prodal firmu Rumunovi, odpovědnost za zaměstnance odmítá
     Inspektorát práce nemůže zakročit, neetické praktiky umožňují firmám české zákony.
     05:11
     Při výkopových pracích zavalila zemina dva dělníky
      V Táboře v Budovcově ulici dnes zavalila zemina dva dělníky. Pracovali na opravě kanalizace. Jeden muž zemřel, druhý byl s vážným zraněním převezen do nemocnice.
      05:28
      České Budějovice: odvolaný tajemník se vrací zpět na magistrát.
       Tajemník českobudějovického magistrátu Zdeněk Řeřábek se vrátí zpět do své funkce. Pravomocně o tom tento týden rozhodl krajský soud.
       07:12
       Pokus o rekord v létání na paraglidu málem zkazil zloděj
        Pilot Miroslav Oros se pokouší o světový rekord. Za 90 dnů chce na paraglidu nalétat devět tisíc kilometrů. Přeletí skoro všechny dětské domovy v Česku.
        09:13
        Havárie vrtulníku
         Na letišti ve Skutči na Chrudimsku se zřítil malý civilní vrtulník. Zraněný jedenapadesátiletý pilot skončil v nemocnici. Příčiny nehody šetří letečtí experti a policie.
         09:32
         Problematický retardér v Nové Vsi pod Pleší
          Kvůli čtyřem vážným zraněním ze dvou nehod autobusů musela obec Nová Ves pod Pleší snížit retardér. Řidiči přitom dodrželi předepsanou třicítku. Po úpravě, ale řada řidičů projíždí přes přechod vysokou rychlostí.
          11:22
          Turisty přivítají v Českém ráji rozbité silnice
           Silničáři letos opraví jedinou turistickou trasu, přednost dají frekventovanějším. Na rozbité silnice si turisti dlouhodobě stěžují, přidávají se i někteří starostové a podnikatelé.
           13:17
           Vědecko-technický park chce přilákat do Jihlavy špičkové vědce
            Stavba za půl miliardy korun má nabídnout špičkové laboratoře, kanceláře a potřebné vědecké zázemí. Zkoumat zde chtějí především obnovitelné zdroje energie.
            14:59
            Nesmyslné vědecké parky
             V Karlovarském kraji měly vzniknout dva vědecké parky. Z jednoho projektu už sešlo.
             16:05
             Hokej na Staroměstském náměstí
              Živě referuje Doktor Lubka Rosí
              17:22
              Květinový den proti rakovině
               Sbírka každoročně vynese kolem 14 miliónů korun, které pak jdou na pomoc onkologicky nemocným, osvětové programy a na výzkum rakoviny.
               17:47
               Nepořádek ve Wolkerově ulici
                Lidé z gheta ve Wolkerově ulici v Chebu si sami uklidili nepořádek kolem domů.
                19:26
                Písecké sídliště Portyč mění podobu
                 Kritikům se jeho nová podoba nelíbí a tvrdí, že ubylo zeleně. Největší odpor vyvolala plánovaná stavba nízkoprahového a komunitního centra.
                 21:08
                 Ekologové se snaží obnovit rašeliniště v Krušných horách
                  Obnovená rašeliniště pomohou zadržovat vodu při přívalových deštích a stanou se i útočištěm pro ohroženého tetřívka obecného.
                  22:54
                  V okolí Bezdězu na hranici Libereckého a Středočeského kraje byl vyhlášen lesnický park
                   Pro oblast to znamená, že se v lesích bude hospodařit víc v souladu s přírodou. Lesníci si oblast nevybrali náhodou. Historicky tu do lesa člověk příliš nezasahoval, protože část území byla vojenským prostorem.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                   5. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                   4. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                   3. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                   2. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                   1. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

                   29. 7. 2022 na ČT1

                   Napište nám