1. únor 2011

Obsah dílu

Headlines — Obchod na povzbuzení — Českolipská soudkyně, která pustila z vazby nebezpečného pedofila, pochybila- tak zní verdikt jejích nadřízených. — Ukradené obrazy — Pokles ukradených aut v Praze o 55 procent. — V koalici na magistrátu v Liberci to skřípe — Historická radnice v Rudolfově na Českobudějovicku se rozpadá — Radnice v Horním Jiřetíně podá trestní oznámení na těžební společnost Czech Coal — Omezení dopravy ve středních Čechách - ranní spoje vyjely, problém je s večerními — Trať z Lokte přes Horní Slavkov do Bečova má šanci na obnovu — Lékařské odbory podpořily pondělní dohodu svého vedení ministru Hegerovi. — D1 nebude šestiproudová — Do problémů se kvůli své sluneční elektrárně dostala Základní škola Komenského v Trutnově — Majitelé vodních elektráren protestují proti připravovaným zákonům — Hartmanice bez tepla — Chřipka útočí — V Plzni bude babybox — Kam s rudoarmějcem?

Části dílu

00:20
Headlines
  Přehled zpráv
  00:48
  Obchod na povzbuzení
   Nový obchod v Hradci Králové prodává látky, které nejsou zakázané a přesto působí jako drogy.
   02:36
   Českolipská soudkyně, která pustila z vazby nebezpečného pedofila, pochybila- tak zní verdikt jejích nadřízených.
    Ivanu Nováčkovou tak čeká už třetí kárné řízení v její kariéře. Podle Krajského soudu v Ústí nad Labem je její postup plný chyb a navíc si v odůvodnění i odporuje. Předsedkyně českolipského soudu teď kontroluje i starší případy soudkyně Nováčkové.
    03:07
    Ukradené obrazy
     Svitavská policie vyšetřuje krádež čtrnácti obrazů s motivem křížové cesty. Vzácná umělecká díla se ztratila z fary v obci Bohuňov.
     05:00
     Pokles ukradených aut v Praze o 55 procent.
      V Praze se za posledních šest let ukradlo o 55 procent míň aut. Loni jich z pražských ulic zmizelo přes 3 300.
      07:17
      V koalici na magistrátu v Liberci to skřípe
       Čtvrt roku po volbách se liberecká koalice nemůže shodnout na novém tajemníkovi. Neshody panují i kolem možnosti splatit část dluhů po mistrovství.
       10:10
       Historická radnice v Rudolfově na Českobudějovicku se rozpadá
        Uvnitř hrozí zřícení renesančních stropů. Statik označil stav památky za havarijní, budovu uzavřel. Úředníci se museli přestěhovat a teď agendu vyřizují z budovy pošty. Radní se snaží zajistit peníze na záchranu památky.
        11:57
        Radnice v Horním Jiřetíně podá trestní oznámení na těžební společnost Czech Coal
         Sesuv možná dvou milionů tun zeminy pod zámkem Jezeří podle radních z Horního Jiřetína dokazuje, že těžba uhlí na úpatí Krušných hor je riskantní.Příští sesuvy podle nich mohou ohrozit i jejich město
         13:42
         Omezení dopravy ve středních Čechách - ranní spoje vyjely, problém je s večerními
          Středočeský kraj ode dneška přestal dotovat přes tisíc regionálních autobusových spojů. Původně se měla rušit čtvrtina linek, po protestech starostů ale dnes ty nejspornější přece jen vyjely.
          15:37
          Trať z Lokte přes Horní Slavkov do Bečova má šanci na obnovu
           O provozování nákladní dopravy tu mají zájem tři firmy včetně výrobce vagónů. Najít peníze na opravu zdevavastované trati se teď pokusí Správa železniční dopravní cesty.
           17:20
           Lékařské odbory podpořily pondělní dohodu svého vedení ministru Hegerovi.
            Lékařské odbory se postavily za pondělní dohodu svého vedení ministerstvu zdravotnictví. Další jednání LOK s ministrem proběhne ve čtvrtek.
            17:39
            D1 nebude šestiproudová
             Rekonstrukce D1 podle Bárty počítá s rozšířením vozovky, ne s novým třetím pruhem pruhem v každém směru. Ušetří se tak víc než o polovinu.
             18:26
             Do problémů se kvůli své sluneční elektrárně dostala Základní škola Komenského v Trutnově
              Stát totiž příjmy ze solárních elektráren zatížil 26 procentní daní. Místo vylepšení rozpočtu tak škole zřejmě nezbude ani na nové pomůcky.
              19:53
              Majitelé vodních elektráren protestují proti připravovaným zákonům
               Bouři odporu mezi majiteli vodních elektráren vzbudila novela energetického zákona, kterou dnes začala projednávat sněmovna.
               23:13
               Hartmanice bez tepla
                Hartmanice na Šumavě mohou být ještě letos bez tepla. Město totiž stále řeší problémy s dodávkami dřevní štěpky pro svoji kotelnu. Je jí stále méně a meziročně její cena stoupla až o třetinu.
                24:54
                Chřipka útočí
                 Pardubická krajská nemocnice zakázala návštěvy na vybraných odděleních. Hygienici v regionu za poslední týden evidují čtyřicetiprocentní nárůst respiračních onemocnění.
                 25:22
                 V Plzni bude babybox
                  Znechucení lékařů a radost plzeňské veřejnosti – takový je výsledek dlouholetých sporů o to, zda v západočeské metropoli bude babybox.
                  27:07
                  Kam s rudoarmějcem?
                   Pardubická radnice řeší, zda přestěhovat sochu rudoarmějce z centra města. Proti se ovšem postavili obyvatelé, historici a někteří architekti.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž30 minut
                   Další díl
                   2. únor 2011

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   2. červen

                   Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                   2. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   1. červen

                   Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                   1. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   31. květen

                   Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                   31. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. květen

                   Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                   30. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. květen

                   Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                   29. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   26. květen

                   Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                   26. 5. 2023 na ČT1

                   Napište nám