Historie impéria Walter; Potíže Dopravního podniku; Smíchovské parkovací zóny; Proměna vazebních cel na Pankráci; Co dál se Štvanicí; Naučná stezka Řepy; Světelný festival; 50 let KTO

Obsah dílu

Přehrát vše

Historie impéria Walter

Polovina areálu kdysi slavné továrny Walter už nestojí a buldozery si "brousí lžíce" i na většinu zbytku. Za několik dní v areálu začne stavba velkého převážně obytného komplexu. Letecké motory byly hlavním a nejúspěšnějším artiklem firmy Walter. Předtím ale firma vyráběla i váhy, kola, motocykly, tříkolky a luxusní automobily.


Potíže Dopravního podniku

Problémy v pražské dopravě obviněním bývalého šéfa dopravního podniku a dalších čtyř lidí nekončí. Otazníky vzbuzuje i příliš velký objem víceprací na dostavbě trasy metra A. Antimonopolní úřad tento týden taky potvrdil půlmilionovou pokutu za nevýhodné smlouvy v projektu Opencard.


Smíchovské parkovací zóny

Na Smíchově budou mít od března problém zaparkovat všichni, kteří nebudou mít kartu, tedy hlavně přespolní řidiči. Radnice zavede v určité časy parkovací zóny a zvýhodní tak rezidenty a místní podnikatele, kterým rozdá bezplatné karty.


Proměna vazebních cel na Pankráci

Jedna ze tří nejstarších věznic v zemi proměnila část svých vazebních cel. V Praze na Pankráci vězeňská služba představila první oddělení svého druhu pro mírnější výkon vazby. Bude znamenat volnější pohyb i mimo cely a důstojnější podmínky přímo v nich. Další změny má obviněným od nového roku přinést novela zákona.


Co dál se Štvanicí

Architekti, kteří se přihlásili do soutěže o revitalizaci pražského ostrova Štvanice, našli svoje návrhy mezi odpadky. Magistrát soutěž přitom ještě neuzavřel. Vedení města se naštvaným architektům omluvilo a slibuje případ prošetřit.


Naučná stezka Řepy

Městská část Praha 17 má novou naučnou stezku stylově o sedmnácti zastaveních. Představuje nejen dávnou řepskou celebritu Václava Babinského nebo třeba zdejší známou ženskou věznici. Raritou je určitě zdejší zastavení s názvem Noční obloha, na němž se podílela pražská hvězdárna, nebo třeba tabule připomínající místní statek.


Světelný festival

Jinak než obvykle vypadalo o uplynulém víkendu centrum Prahy. Fasády budov proměnila světelná show. Své nápady na čtyřdenním festivalu Signál předvedlo 35 umělců z dvanácti zemí.


50 let KTO

Začalo to v roce 1961 v Zadní Třebáni. Tam se poprvé potkali mladí hudebníci Láďa Morava a Franta Hacker. O dva roky později už s dalším muzikantem, bendžistou Frantou Turkem založili kapelu KTO - Kamarádi táborových ohňů. Právě letos je této trampské legendární kapele 50 let.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD