Tréninkové kavárny; Knihovna Václava Havla; Vinohradský dvůr; Železniční zastávky; 10 let od povodní; Knihovna materiálů; Muzeum gastronomie; Pouliční umělci; Rekonstrukce žižkovské věže; Letní seriál: Opatřilka

Obsah dílu

Přehrát vše

Tréninkové kavárny

Pražská Kavárna Kafe na půl cesty slaví letos 15 let své existence. Jde o vůbec první takzvanou tréninkovou kavárnu ve střední a východní Evropě.
Tréninkové kavárny jsou nyní v Praze tři a všechny je založilo a provozuje občanské sdružení Green Doors. To se zabývá pracovní a sociální rehabilitací lidí, kteří mají nějakou zkušenost s vážnějším duševním onemocněním, především schizofrenií. Zakladatelé Green Doors se nechali inspirovat podobným programem, který funguje po celém světě.

videoTréninkové kavárny
...
video video

Tréninkové kavárny


Knihovna Václava Havla

Bitva mezi památkáři a pražským Magistrátem o podobu Knihovny Václava Havla pokračuje. Zatímco Magistrát rekonstrukci kulturní památky, kterou před dvěma lety koupil vlivný podnikatel Zdeněk Bakala, posvětil, odborníci tvrdí, že plánované zásahy jsou naprosto neadekvátní. Podle zjištění Reportérů ČT se v budově navíc už začalo stavět, ačkoliv povolení ještě nebylo vydáno.

videoKnihovna Václava Havla
...
video video

Knihovna Václava Havla


Vinohradský dvůr

Obecní dvůr – unikátní areál z konce 19. století uprostřed Vinohrad se přes protesty obyvatel demoluje a následovat má výstavba sedmipatrových bytových domů. Z někdejšího zázemí pro dobrovolné hasiče a metaře zůstane jen památkově chráněná vila a vstupní brány.

videoVinohradský dvůr
...
video video

Vinohradský dvůr


Železniční zastávky

Budoucnost cestování po Praze patří nejen metrobusům, metru, ale taky železnici. Dvě plánované železniční zastávky už mají schválený rozpočet a příští rok se začnou stavět. Půjde o Kačerov a Podbabu.

videoŽelezniční zastávky
...
video video

Železniční zastávky


10 let od povodní

Je to už deset let, co se Českem přehnala tisíciletá voda - Praha si dramatické chvíle připomíná výstavami a ukázkami, jak se podobným škodám v budoucnu bránit. Odborníci tvrdí, že po deseti letech je metropole na přívaly vody připravená podstatně lépe.

video10 let od povodní
...
video video

10 let od povodní


Knihovna materiálů

Knihovna materiálů. Jediné místo v České republice, kde je možné si na vlastní kůži vyzkoušet tisíce vzorků od plastů, skla a kovů až po úplně novinky jako třeba materiál podobný papíru vyrobený ze šnečího trusu. Knihovna vznikla před rokem za podpory Evropské unie a cestu si do ní už našla celá řada významných českých architektů.

videoKnihovna materiálů
...
video video

Knihovna materiálů


Muzeum gastronomie

V Praze funguje první muzeum gastronomie v České republice. Mapuje nejzásadnější milníky v historii české i světové kuchyně. Autoři na muzeu pracovali skoro tři roky a projekt stál okolo 2,5 milionu korun.

videoMuzeum gastronomie
...
video video

Muzeum gastronomie


Pouliční umělci

Umělci prodávající na pražském Karlově mostě už nevydělávají jako dřív. Turistů sice přibývá - ochota utrácet za pouliční kumšt je ale mizivá. V lepším případě se o cenách smlouvá - v horším návštěvníci prodejce bez zájmu míjejí.

videoPouliční umělci
...
video video

Pouliční umělci


Rekonstrukce žižkovské věže

Pražská žižkovská věž prošla velkou rekonstrukcí. Trvala přes půl roku. 216 metrů vysoký televizní vysílač se veřejnosti otevře postupně během srpna. Investorem je společnost Tower Park Praha, která má věž dlouhodobě v pronájmu.

videoRekonstrukce žižkovské věže
...
video video

Rekonstrukce žižkovské věže


Letní seriál: Opatřilka

Opatřilka je soustava několika opuštěných vápencových lomů. Dostanete se sem buď po naučné stezce údolím Dalejského potoka od železniční stanice Hlubočepy, nebo přímo od železniční zastávky Holyně. Z té je Opatřilka na dohled. Mimořádnou přírodní lokalitu činí z Opatřilky červené skály, ale také třeba staré vrby na březích potoka nebo studánky, z nichž místní lidé celá desetiletí čerpají pitnou vodu.

videoLetní seriál: Opatřilka
...
video video

Letní seriál: Opatřilka


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST