Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Apokorna 21. 5. 2016 14:26 Reagovat 0 2

  Hudba?!

  Autor hudby k tomuto večerníčku asi nemá rád děti! Já jako matka vnímám tyto pohádky hlavně na poslech a tohle byla opravdu hrůza. Dle mého nepřiměřená dynamika v hudbě i nevhodně zvolené nástroje pro večerníček. Menší a citlivější děti (moje) jsou z toho opravdu rozladěné a pohádku sledovaly se smíšenými pocity. Snad tvůrci budoucích večerníčků budou k uším mým i malých děťátek více citliví.

 • Kamila 9. 11. 2012 19:53 Reagovat 3 0

  děkuji

  Dobrý večer, Žížaláci jsou prvním večerníčkem který mého 15měsíčního syna zaujal... Konečně je aspon 10minut v klidu :-) Žížaláci jsou vtipní, příjemně barevní, vkusní.. opravdu se vám to povedlo!!! Jen tak dál.. :-)

 • Jura Řížák 11. 7. 2011 18:05 Reagovat 4 3

  Žížaly na scestí

  Animace formely je nepochybně vděčná záležitost – pakliže se povede. ‚Žížaláci‘ se ovšem nepovedli: žížaly se sice pořád v něco proměňují, tu v sochaře, tu v zahradníky, čímž dráždí věčně ospalého kosáka, ten je chce potrestat a sežrat, a když se mu to nepodaří, tak si jde jednoduše lehnout a spát – což má být vrchol příběhu. V žádném z těch třinácti dílů se nenajde nějaká nosná myšlenka, k většině proměn prostě není žádný důvod. Autor (Jaromír Gál, v jedné osobě zřejmě i režisér a výtvarník) neměl co říct, ale chtěl to říct, ať to stojí co to stojí. Gagy postrádají pointu, často se opakují, a navíc se ty žížaly ještě taky těm svým ‚legráckám‘ samy chechtají, místo aby se jim smáli diváci. Ještě že jsou figurky Žížaláků jakž takž slušně modelované – i když má člověk dojem, že už je někde viděl, stejně jako dekorace a ozvučení. Těžko si představit, co si při tom všem myslela televizní redakce – nejspíš vůbec nic, jinak by takový patvar nemohla pustit do výroby (a už vůbec ne do vysílání!). Ve Večerníčku už běžela spousta špičkových seriálů – Žížaláci jsou mezi nimi neodpustitelná ostuda. Stotřicetistránkový (!) komiks, který k nim televize jako hardcover vydala, všechny ty chyby opakuje; přidané jsou jenom neuvěřitelně primitivní texty v obláčcích, které všechno, co je vidět na fotkách z vysílání, naprosto nepotřebně opakují. Přičemž pointy, které chyběly v televizních epizodách, v knížce rovněž chybí. Suma sumárum – promarněná příležitost a vyhozené peníze. ČT ohlásila, že bude v seriálu pokračovat – jestli k tomu opravdu dojde, mělo by se všechno změnit, od dramaturgie až po realizaci. Děti u televizorů mají totiž zrovna takové právo na kvalitu, jako dospělí.

 • Monika 9. 6. 2011 11:48 Reagovat 0 1

  tajemný systém

  ..nemužu prijít na to, jak prehrát video s pohádkou. Stále se mi objeví zoznam jednotlivých dílu..Muže mi nekdo poradi..? Ďekuji.

 • E. Neckařová 12. 6. 2010 16:40 Reagovat 2 0

  Kosák

  Dobrý den, chtěli jsme jen zeptat tvůrců tohoto Večerníčku, proč Kosák kráká. :) Připadá nám spíš jako vrána. Jenže vrána zase nechytá žížaly. Děkuji!

 • Kovaříci 11. 5. 2010 11:25 Reagovat 8 0

  Nádherný večerníček

  Po dlouhé době a především z nové tvorby - nádherný večerníček - barvy, zvuk, zaujal nejen naše dítko, ale i nás rodiče !!! Moc děkujeme !!!

 • Aleš 6. 5. 2010 08:04 Reagovat 2 3

  co že ?

  Jak sem si přečetl tyto názory, tak mi to nedalo a musel sem napsat názor nejenom můj. Vím že autorům tohoto večerníčku radost určitě neudělám.Nejenom moje děti, ale i děti mých známých a kamarádů jsou celkem znechuceni tím, co se teď vysílá. Dokonce i bratrův syn, kterému jsou dva a půl roku vypíná televizi, jakmile začne tento večerníček. Určitě tento večerníček dal spoustu hodin práce, ale nejenom podle mého názoru - byla to práce zbytečná.

 • janička 31. 10. 2009 12:21 Reagovat 5 1

  nejlepčíí

  nejlepčí večerníče kterej zatim byl..:D bude mi sice 15 ale tohle je lepší než simpsonovi!:D

 • Martina+Kubík 28. 9. 2009 20:58 Reagovat 7 0

  Nejlepší večerníček

  Děkuji autorům za absolutně nejlepší večerníček za posledních pár let. Náš 5letý syn se kolikrát tak smál že málem spadl z gauče :o) Doufám, že přijdou nějaká pokračování. Osobně se za ně moc přimlouvám.

 • Vojtíšek 27. 9. 2009 19:58 Reagovat 6 0

  Super Žížaláci

  To byl moc pěkný večerníček! Už se těším na jeho opakování.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi