Prvních šest let manželského soužití Ivany a Vaška (1981–1986) jedinečně zachycených časosběrnou metodou dokumentaristky Heleny Třeštíkové (1987)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V roce 1981 přišla dokumentaristka Helena Třeštíková s nápadem točit po dobu několika let okamžiky ze společného života několika vybraných novomanželských párů. Vznikla tak zajímavá studie proměny lidí a vztahů, která rovněž nabízí konfrontaci párů s původními očekáváními od vzájemného svazku. Dokumentární cyklus je hodnotný i nefalšovaným zprostředkováním života „obyčejných“ lidí v 80. letech minulého století.

Poslední večer strávíme s manželi Strnadovými, kteří na počátku svého společného života museli skloubit budování nového domova a rodinné povinnosti se studiem architektury. Oběma se podaří úspěšně absolvovat a Vašek se v oboru uchytí. Ivana zůstává doma se třemi dětmi, ale nachází čas i pro vlastní tvůrčí činnost. V navazujících návratech Heleny Třeštíkové po 20 a 35 letech budeme moci sledovat další směřování vzájemného vztahu partnerů přes přelom společenského zřízení i nového tisíciletí.

Ivana a Václav

Stopáž36 minut
Rok výroby 1987
 ST AD čb 4:3
ŽánrDokument