Prvních šest let manželského soužití Zuzany a Stanislava (1981–1986) jedinečně zachycených časosběrnou metodou dokumentaristky Heleny Třeštíkové (1987)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V roce 1981 přišla dokumentaristka Helena Třeštíková s nápadem točit po dobu několika let okamžiky ze společného života několika vybraných novomanželských párů. Vznikla tak zajímavá studie proměny lidí a vztahů, která rovněž nabízí konfrontaci párů s původními očekáváními od vzájemného svazku. Dokumentární cyklus je hodnotný i nefalšovaným zprostředkováním života „obyčejných“ lidí v 80. letech minulého století.

Dnešní večer strávíme se Zuzanou a Stanislavem Čeřovských, kteří se stali manželi již v osmnácti letech. Dítě bylo na cestě, Zuzana měla před maturitou a Stanislav před vojnou. Jaký vliv mělo časté odloučení partnerů na začátek společného života, do něhož brzy vstoupil další potomek? V navazujících návratech Heleny Třeštíkové po 20 a 35 letech budeme moci sledovat další směřování jejich vzájemného vztahu přes přelom společenského zřízení i nového tisíciletí.

Zuzana a Stanislav

Stopáž35 minut
Rok výroby 1987
 ST AD čb 4:3
ŽánrDokument