Prvních šest let manželského soužití Zuzany a Vladimíra (1981–1986) jedinečně zachycených časosběrnou metodou dokumentaristky Heleny Třeštíkové (1987)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V roce 1981 přišla dokumentaristka Helena Třeštíková s nápadem točit po dobu několika let okamžiky ze společného života několika vybraných novomanželských párů. Vznikla tak zajímavá studie proměny lidí a vztahů, která rovněž nabízí konfrontaci párů s původními očekáváními od vzájemného svazku. Dokumentární cyklus je hodnotný i nefalšovaným zprostředkováním života „obyčejných“ lidí v 80. letech minulého století.

Dnešní večer strávíme se Zuzanou a Vladimírem Gdovínovými, kteří se díky působení ve stavebním průmyslu ještě před svatbou rozhodli vybudovat vlastní domov. Cesta k jejich snu však trvala několik let, stejně jako očekávání příchodu prvního potomka. Během nich se učili lépe poznávat svého partnera a zvládat časté „Itálie“ provázející jejich soužití. V navazujících návratech Heleny Třeštíkové po 20 a 35 letech budeme moci sledovat další směřování partnerské dvojice přes přelom společenského zřízení i nového tisíciletí.

Zuzana a Vladimír

Stopáž35 minut
Rok výroby 1987
 ST AD čb 4:3
ŽánrDokument