Dnešní témata: Výstava fotografa Wila Baxtera; Ostravské Divadlo Petra Bezruče představilo premiéru hry Na větrné hůrce; Skotský bál ve Vratislavicích nad Nisou

Co spojuje dva zdánlivě odlišné světy – letní olympijské hry 2012 v Londýně a továrnu na výrobu oděvů v Kambodži? Na to se snaží odpovědět výstava amerického fotožurnalisty Willa Baxtera v Brně. Kultura v regionech ji představí v dalších souvislostech. Pozvání bude směřovat do opraveného Divadla Petra Bezruče do Ostravy na premiéru inscenace Na větrné hůrce, do Vratislavic nad Nisou na skotský bál nebo do Liberce na Balónové Ještědění. Moderuje Alena Šedivá.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P