Dnešní témata: Pražsko- brněnská inscenace o Mileně Jesenské, Letní houslová akademie Václava Hudečka v Luhačovicích, Don Sparling o česko-kanadských kulturních vztazích, Zemřel režisér Jiří Krejčík

Obsah dílu

Přehrát vše

Hostem Kultury v regionech bude režisérka Kamila Polívková, která v těchto dnech začíná v Brně zkoušet novou inscenaci, s Donem Sparlingem, Kanaďanem dlouhodobě žijícím v Brně, budeme mluvit o prezentaci kanadské kultury v Česku a vzájemných kulturních vztazích. Samozřejmě nebude chybět nezajímavější přehled kulturního dění v regionech Česka. Moderuje Jiří Václavek.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST