Hobby magazín Jiřiny Bohdalové. Režie J. Vondráček

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve Škole květin ukazuje Božena Demlová divákům opravdovou raritu – vonící muškáty. Od těch běžných se liší nejen tvarem a barvou listů, ale i květy. Božena Demlová předvádí, jak se formují stromečky těchto muškátů, a dává informace o tom, z jakých zásad musíme vycházet, chceme-li tyto květiny pěstovat – pocházejí ze Středomoří.

Hostem pořadu je MUDr. Monika Arenbergerová, odborná asistentka Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jiřině Bohdalové zodpoví otázky, zda si vůbec ještě můžeme sluníčka užívat bez obav a je-li rozumné pobývat na slunci. MUDr. Arenbergerová poradí, jaké opalovací krémy bychom měli používat a seznámí nás s tkaninami z vláken, v nichž jsou zataveny nanočástice oxidu titaničitého, protože právě ta nás před sluncem dokonale ochrání.

Kdo má problémy s dětmi, které mají dojem, že nejlepším způsobem odpočinku je sedět u počítače a hrát hry – často velmi agresivní, uvítá rubriku Hit týdne. Jiřina Bohdalová si v Základní umělecké škole v Liberci povídá s malými i mladými hudebníky.

Rubrika Na výstavě obsahuje reportáž, která potěší milovníky chovu perliček. Na výstavě chovatelů drůbeže nás s nimi seznamuje pan Václavík z Mrzetic. Dozvíme se, že se chovají jak kvůli masu, tak vejcím, navíc jsou na dvorku dobrými hlídači. A že je to takové krásné dobrodružství.

V Jarmarku rad přečte Jiřina Bohdalová dopis paní Marie Válkové z Tišnova, která reaguje na recepty z hlívy ústřičné. Ona sama z této houby dělá dobrou nádivku a poslala i recept na palačinky, do nichž přidává právě hlívu ústřičnou.

Grilování. Pan Václav Pštros předvádí, jak grilovat na plynovém grilu pštrosí steaky. Na závěr se opět dozvíme nové informace o našich soutěžích.

Recept v tomto dílu

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava