Miliony ptáků se vydaly na svou tradiční jarní pouť. Jak jejich cesty změnila další teplá zima? Objeví se u nás nové ptačí druhy?

Téma: Stěhování ptáků v době klimatických změn
Host: Petr Voříšek, Česká ornitologická společnost
Moderátor: Vladimír Kořen

V posledních letech pozorují ornitologové, botanici i entomologové v našich zeměpisných šířkách výskyt netradičních živočišných i rostlinných druhů. Mnohé z nich byly před několika desetiletími k vidění převážně v teplejších středomořských oblastech. Klimatické změny však ovlivňují jejich chování a po tisíce let vytvářené přirozené instinkty. Nedělní Planeta věda se bude věnovat především změnám v jarních tazích ptáků.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3