Od vesmíru až po buňky – svět do nejmenších detailů

Neobvyklou cestu v čase nabídne další vydání Planety vědy, ve které se díky unikátnímu objevu dinosauří kosti podíváme do období druhohor na území dnešních Čech. Objevitel Michal Moučka a tým paleontologů z Národního muzea, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a České geologické služby se pokusí odpovědět na otázky spojené s životem velkých ještěrů, jejichž přítomnost na českém území byla nyní poprvé potvrzena nálezem v hornině s názvem „kutnohorské krystalinikum“.

Objasní také, jak tehdejší fauna a flóra koexistovaly na „českých ostrovech,“ jejich plážích a útesech, omývaných příbojem moře, které poskytovalo útočiště pestré paletě živočišných druhů. Otisky, zkameněliny a úlomky kostí budou díky lidskému intelektu a fantazii vyprávět příběhy staré desítky milionů let.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3