Eva Valjarevičová nejprve přivítá ve studiu divadelního režiséra Olega Tabakova, jehož Moskevské divadlo zahájilo včera hrou Thomase Bernharda Divadelník v Dejvickém divadle své pražské hostování. Populární scéna, známá v Rusku jako Tabakerka, uvede do 11. prosince dalších pět inscenací v Divadle na Vinohradech a Švandově divadle. Moskevské divadlo Olega Tabakova patří k tomu nejlepšímu na současné ruské divadelní scéně. Je uznáváno nejen pro originální inscenační postupy a invenční dramaturgii, ale i pro skvělé herecké výkony. Dnes se návštěvníci Vinohradského divadla mohou těšit na Zpověď hochštaplera Felixe Krulla od Thomase Manna.

Dalšími hosty pátečního Týdnu v kultuře budou předseda Obce architektů Oleg Haman architekt Jan Benda. Řeč bude o problematice současné architektury a již 9. Salonu Obce architektů neboli přehlídce myšlenek, architektonických návrhů, realizací, studií a výtvarných děl.

Pravidelné sobotní zastavení nad současnou kulturou ve studiu zpravodajské stanice ČT24. Aktuální pohotový pohled kulturního týdeník tak dotváří zpravodajství, které denně mapuje pořad Události v kultuře. Dvě hlavní témata – hosté, reportáže, rozhovory. Nechybí ani souhrn nejzajímavějších kulturních podniků uplynulého týdne. Vše živě s moderátorkou Lucií Klímovou.

Premiéra vždy v sobotu v 9:05 na ČT24.

E-mail: tydenvkulture@ceskatelevize.cz

Stopáž26 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3