Po více než 4 letech vychází nové album českých rapperů Indyho a Wiche nazvané Hádej kdo. Na celkem šestnácti skladbách se podílel i jejich dlouholetý kamarád a stínový člen kapely La4. Přestože deska vyšla teprve před dvěma týdny, je celý náklad vyprodaný. Jejich singl 8. promile se probojoval i na první pozici v hitparádě rádia Wave.

Druhá polovina pořadu bude věnována historii a současnosti české klasické literatury. Eva Valjarevičová si k diskusi pozvala Evu Ryšavou, předsedkyni instituce usilující o lepší podmínky pro vydávání českých knih Matice česká, dále předsedu správní rady České knižnice Jiřího Holého a redaktorku českých knih v nakladatelství Lidové noviny Zdeňku Novákovou.

Pravidelné sobotní zastavení nad současnou kulturou ve studiu zpravodajské stanice ČT24. Aktuální pohotový pohled kulturního týdeník tak dotváří zpravodajství, které denně mapuje pořad Události v kultuře. Dvě hlavní témata – hosté, reportáže, rozhovory. Nechybí ani souhrn nejzajímavějších kulturních podniků uplynulého týdne. Vše živě s moderátorkou Lucií Klímovou.

Premiéra vždy v sobotu v 9:05 na ČT24.

E-mail: tydenvkulture@ceskatelevize.cz

Stopáž24 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3