Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Zdeněk 15. 2. 2013 22:46 Reagovat 0 0

  Biodynamika i v Čechách

  Zajímavé informace o biodynamickém zemědělství jsem objevil na této stránce www.biodynamicky.cz

 • David Tůma 11. 2. 2013 10:55 Reagovat 6 0

  Proč byl zrušen pořad Prizma???

  Bude pořad nahrazen novým??? Byl to jediný objektivní pořad z vědy a techniky, na který se dalo koukat ve srovnání s vymíváním mozku komerčními pořady podobného typu na konkurenčních soukromých stanicích. David

 • J.Vesecký 25. 12. 2012 17:52 Reagovat 2 0

  V 16:27 tvrdí že z jedno 1m2 dokáží vyroby

  V 16:27 tvrdí že dokáže vyrobit 100kW/m2. To je zcela jistě pěkná pitomost hustota využitelného solárního toku je 1kW/m2. Které zahrnuje všechny složky světelného záření od dlouhovlnného infračerveného a po ultrafialové záření úspěšně dopadající až na zemský povrch. Ostatní složky rádiové a rentgenové a gama jsou již energeticky nevýznamné a jsou pohlceny atmosférou. U populárně vědeckých dokumentů jsou takové chyby opravdu úsměvné. Vždy než pustíte do éteru doporučuji nechte poslechnout někoho znalého oboru pro provedení recenzí kontroly. Přeci jenom hrozí možnost výchovy technického analfabeta. Jinak pořad je samozřejmě pro veřejnost přínosný a rád si občas taky pouštím ze záznamu pro jiné pohledy na řešení. Děkuji.

 • Jindřich štiller 9. 10. 2012 16:33 Reagovat 11 0

  Cože Prizma končéí ?

  Dobrý den, též se stavím na stranu těch co bojují za zachování pořadu. Vždyť v bedně už kromě přitroulejch seriálů a jiných hloupostí nezbývá nic co by nějakým způsobem obohacovalo inárodní vědomí. Kromka objektyvu. Štiller

  • PD 9. 11. 2012 20:41 Reagovat 0 0

   Je to škoda

   Vždy jsem se na tento pořad těšil, je škoda že se již nevysílá.

  • Jana Javorková 15. 12. 2012 20:27 Reagovat 3 0

   Prosím o obnovení PRIZMY !

   Nevyřazujte z programové nabídky PRIZMU, je to už jediný pořad na který se kromě sportu dá koukat. Prořeďte raději ten seriálový balast "pro nenáročného diváka" a snažte se do lidí pumpovat znalosti o vědeckých novinkách, jak chránit přírodu, jak ekologicky žít ap. Nyní si ředitel ČT dvakrát zvedl mzdu - tak by to snad šlo, ne?

 • Hujer 31. 8. 2012 22:07 Reagovat 4 0

  Stavebnice

  Nedávno jsem našel na internetu stavebnici Camery obscury i s celou laboratoří za pár kaček. Kdo by měl zájem tady je link:http://krabicky.crafty.cz/kreativni-materialy/camera-obscura-pinhole-camera

 • elis 27. 8. 2012 12:08 Reagovat 14 0

  Konec pořadu Prizma

  Dobrý den, proč od záží končí magazín Prizma? Teď nebude žádný pořad o vědě a technice na ČT, napřed skončí Port a teď i Prizma. Vím, že budete vysílat dokumenty, přesto nějaký podobný pořad o vědě a technice nebude chybět jenom mně.

  • J.V. 18. 9. 2012 22:15 Reagovat 7 0

   Konec pořadu Prizma

   Obnovte prosím vědeckotechnický magazín Prizma!!!

 • Iveta Kosova 23. 7. 2012 08:26 Reagovat 3 0

  Rušivé světlo

  Souhlasím s některými body příspěvku, ale je nutno nejen spekulovat o škodlivosti světla, ale mít i výsledky skutečného výzkumu a nestrašit lidi rakovinou. Přispívá k vzniku nádoru prsu to, že ženy pracují v noci či jen světlo v noci? Není to náhodou více tím, že mají narušen biorytmus nepravidelným rytmem života? Také bych byla ráda, kdyby se někdo více zaobíral rušením nočního klidu spoustou hlasitých produkcí - např. noční produkce hudby. Pár desítek či stovek svou zábavou terorizuje celé město o počtu desítek tisíc obyvatel - Noc s Hellaxem aj. Před světlem člověka ochrání závěsy, žaluzie, ale před hlukem v létě asi nic, nelze ani větrat a i při velmi kvalitních oknech je hluk slyšet. Jenže toto nikomu nevadí, pouze lidem, kteří nemohou spát, nejsou to lidé, kteří mají koníčka astronomii. Protože jen amatérským astronomům vadí světlo ve městě, profesionálové mají elektronické přístroje a jsou v chráněných oblastech mimo města.

 • H.H. 21. 7. 2012 17:50 Reagovat 0 0

  "Energie je prenasena pomoci retezu"...

  Jak muze nekdo, kdo nezna zakladni fyziku - rozdil mezi energii a silou, poucovat druhe?! P.S. Lamana cestina z Vas odborniky neudela, k tomu je treba znalosti, ktere nemate. Pro menecenne hlupaky, kteri se nedokazi naucit cizi jazyky, je cestina plna zkomolenych cizich slov (mnoha odlisneho vyznamu) vrcholem schopnosti. Amateri.

 • Koutař 25. 6. 2012 08:38 Reagovat 0 2

  Transplantace vlasů

  Multiplikace kmenových buněk není zas tak nová věc. Viz www.transplantace-vlasu.eu

 • Jiří Březina 3. 6. 2012 02:12 Reagovat 1 1

  Mikroroboty, havajská uni, ...PUZZLE ...

  PUZZLE je anglicky "skládačka" a vyslovuje se [pazl], nikdy "pucle" - to se může stát absolventovi obecné v bývalém východním Německu (v západním znají anglicky). U Vás mě to moc překvapilo - vždyť v češtině se "z" nečte jako "c". PRISMA je dobrý pořad, zasloužil by si víc vysílacího času, např. na písemné udávání zdrojů ap., a abyste nemuseli spěchat. Jen tak dál - vše nejlepší. Jiří Březina, http://www.granometry.com

  • Joe 21. 7. 2012 18:02 Reagovat 0 0

   "PUZZLE je anglicky "skládačka"

   PUZZLE - hadanka, hlavolam, rozpaky, zmatenost CROSS - WORD PUZZLE - krizovka

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (7)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi