„Snažím se propojovat každodenní práci lékaře prvního kontaktu s nadstavbou osobního přístupu k lidem. Nabízím tak širší vidění světa a jiný pohled na nemoc a symptomy pacienta,“ říká česká praktická lékařka a předsedkyně České lékařské homeopatické společnosti Zuzana Škodová. Žena, která ve své práci propojuje vědeckou medicínu s alternativními způsoby léčby, vystavuje ode dneška v pražské galerii Scarabeus fotografie ze svých cest údolím Káthmándú v Nepálu, které podnikla v posledních čtyřech letech. O svých zážitcích i motivech svých fotografií bude diskutovat s moderátorem Jiřím Svobodou dnes ve 21:15 ve studiu ČT24.

Zuzana Škodová se do Nepálu se vypravila poprvé v březnu 2002, aby ve městě Bhaktapur léčila místní obyvatele homeopatií. Tato cesta byla součástí projektu Bhaktapur International Homeopathic Clinic, který vznikl v roce 1995, kdy poprvé přijeli homeopaté z Holandska a Německa, aby podpořili nepálské lékaře v jejich úsilí zavést homeopatii jako účinnou a levnou léčbu. Od té doby se každý měsíc na klinice střídají lékaři z celé Evropy, aby zde léčili pacienty a vyučovali lékaře. Zuzana Škodová zde pobývala již třikrát, naposledy v únoru letošního roku.
„Nepál je nádherná země. Nejsou v ní jen hory, ale také lidé, kteří mě okouzlili. Každý rok jsem s nimi v bližším kontaktu. Jako bych se vracela do svého druhého domova,“ říká lékařka a dodává, že na jejích cestách vznikly fotografie zachycující lidi tří měst v údolí Káthmándú – Bhaktapuru, Káthmándú a Patanu

Stopáž12 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3