Pokusné vysílání celoplošné minitelevize. Režie Š. Koudela

TV Bonsai se podařilo získat dva mladé hlasatele z řad českých vynikajících herců. Nejedná se o nikoho jiného než o Marthu Issovou a Jiřího Zemana Sönmez. Jejich podíl na vysílání je výrazný, ale přinesl i své kyselé plody. Zatímco jejich kolegové – paní Zuzana Bydžovská a pan Jan Kačer – brali ostatní program naší stanice jako danou věc, oni nikoliv. Ale takový je už život, k jehož pravdivé reflexi se ostatně naše televize víc než zná. Poté co programový ředitel TV Bonsai pan J. V. K. s velkým pracovním nasazením shromáždil veškeré doplňující obrazové materiály pro tyto čtyři díly – a nutno říci, že se často jedná o materiály exkluzivní – setkal se nakonec s břitkou kritikou obou hlasatelů. TV Bonsai se rozhodla tuto vádu přiznat formou textu, který uvidíte dvakrát na spodní hraně vysílaného obrazu. Generální ředitel TV Bonsai pan J. V. K. chápe tuto situaci jako umělecký zápas o nejlepší výsledek a ve smyslu jednoho z našich sloganů – TV Bonsai – obraťte list – se ke vzniklé situaci nebude vracet.

Kromě brilantní hlasatelské části, zpestřené řízeným lidským selháním, filmovým koutkem s Robertem Bressonem a řadou dalších zajímavostí a aktualit, uvidíte a uslyšíte ukázky raného televizního romantizmu kačátku promiňte začátku devadesátých a několik melodramů, v podání francouzsko-holandsko–švýcarské divadelní skupiny Melodámy.

A tak ať se výhrady jak jarní vítr otočí a zadují jakýmkoliv směrem – shodneme se zajisté nad nejpozitivnějším přínosem našich mladých Marthy a Jiřího – kreativitě zdar!

Stopáž19 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3
ŽánrZábava