Kulinářské pozdravy z Luberonu (2014). Připravil M. Froyda

Obsah dílu

Přehrát vše

Luberon je oblast s malebnou krajinou, plnou pastelových barev a zvláštním světlem, oblast plná vinic a sadů, olivových hájů a úchvatných vesnic na kopci.

Pojďte se s námi podívat do jedné z nejkrásnějších francouzských vísek. Je to Lourmarin, taktéž nazývaný „vesnicí tří zvonic“. Z terasy zdejšího zámku můžete spatřit věž protestantského chrámu, zvonici katolického kostela a strážní věž s hodinami ze 17. století.

Ačkoliv je Lourmarin turisty celoročně vyhledávaným místem, žije si svým vnitřním životem a stále si uchovává své nezaměnitelné kouzlo a genius loci.
Věřte nevěřte, na zámku jsme potkali českou průvodkyni Renatu. Ta se před třemi lety zamilovala do francouzského přítele a žije tu už tři roky. Právě s Renatou, její francouzskou kamarádkou Caroline a paní domácí Violette budeme vařit. Těšte se na tradiční kuchyni – olivovou tapenádu, rajčata po provensálsku a světoznámé ratatouille. A v čem tkví kouzlo pravé provensálské kuchyně? V olivovém oleji, česneku a směsi provensálských bylinek.

Naše poděkování za perfektní spolupráci na realizaci francouzských dílů z Provence patří slečnám a dámám: Tereze Wicherkové, Rabiha Benaissa, Sylvie Joly, France Olliver. Isabelle Desbets, Renatě Oberreiterové a všem kuchařům, kuchařkám a jejich pomocníkům.

Recepty v tomto dílu

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST HD