Vaříme pro Váhy. Připravil M. Froyda

Obsah dílu

Přehrát vše

I hvězdy dopadají na náš stůl! Jak se charakter jednotlivých znamení zvěrokruhu odráží v přístupu ke stolování, vám prozradí známý astrolog Ing. Antonín Baudyš, podle jehož rad Kluci v akci sestavili menu. Tento měsíc vaříme pro Váhy. Váhám vládne Venuše, která představuje soulad, lásku, harmonii a radost ze života. Jídla pro Váhy jsou jemnějších chutí, často laděných do sladka.

A co říká Antonín Baudyš k obecné charakteristice Vah?
Váhy (obvykle 23. 9. - 22. 10.) jsou znamením základním, to jest sebevědomým, intelektovým, souladným, neagresivním, komunikativním a přátelským. Mají ale vždy své představy. Nechtějí dělat chyby, a proto jsou rozvážné až opatrné, vždy postupují uváženě a s jistotou.

Vraťme se však opět k jídlu. Jak by mělo vyhlížet, aby byly Váhy spokojené? Vše by mělo být velmi úpravné. Váhy mají rády soulad, příjemnost a příjemný estetický dojem. Proto i na talíři by mělo být vše přehledné a vzhledné. Lidé ve znamení Vah by měli používat jen vysokou kvalitu potravin. Protože jsou náchylné na choroby ledvin a močového ústrojí, měli by dost pít především to, co podporuje trávení. I při jídle jsou Váhy klidné, velice komunikativní, příjemné a s ničím nespěchají. Vhodný je i menší dezert spíše do sladka a s exotičtějším ovocem, které by ukazovalo na celkově vytříbený vkus. Na Váhy čeká jemná květáková polévka s petrželkou a pomerančovou kůrou, kuře na bílém víně s jablky a rozinkami, mrkvový salát s hnědým cukrem, skořicí a mátou, a na závěr dezert v podobě broskvové pěny a feta špízu s melounem.

Recepty v tomto dílu

Stopáž22 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3