POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Soukromá školka

Soukromá školka

Nápad založit soukromou mateřskou školu se dvěma maminkám na mateřské dovolené natolik zalíbil, že se rozhodly pustit se do počátečních administrativních, personálních i technických potíží a škou vybudovat. V akreditované mateřské škole musí být ředitelem pedagog s dlouholetou praxí a to ani jedna z maminek nebyla. Proto se rozhodly pro mimoškolní výchovu a vzdělávání, kde se žádné pedagogická odbornost nevyžaduje.

Rozhovor- 1. část

Rozhovor- 1. část

S ministrem pro místní rozvoj ing. Rostislavem Vondruškou o podpůrných programech Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Hrušovany

Hrušovany

Podpora úprav bývalých vojenských areálů k obecnímu využití je jeden za čtyř programů MMR na obnovu venkova. Jde o „revitalizaci“ opuštěných vojenských areálů a objektů pro normální život. Doporučena nám byla obec Hrušovany na Chomutovsku, kde dříve sídlil týlový prapor protiletecké obrany. Obec už více než pět let využívá dotační politiky MMR a postupně přestavuje tenhle areál na bydlení a občanskou vybavenost. Tak se jim podařilo objekt bývalých kasáren přebudovat na nájemní dům se 71 byty, vystavět novou infrastrukturu, osvětlení a vlastní solární elektrárnu! Poslední realizovanou stavbou je rekvalifikační a společenské středisko a v plánu mají ještě řadu dalších projektů. Touto činností se za posledních pět let zvýšil počet obyvatel Hrušovan o více jak 200 lidí, což zvyšuje přísun peněz pro obec atd. Zároveň zde obec vystupuje, jako podnikatelský subjekt, který otevírá prostor i pro své občany.

Stodolní ulice

Stodolní ulice

Až do roku 1996 byla Stodolní ulice v Ostravě jako každá jiná. V tomto roce se tam ale otevřel první klub a její podoba se začala rychle měnit. Dnešní Stodolní je dlouhá zhruba 600 metrů a je proslulá tím, že se na ní nachází více jak šedesát klubů, barů a restaurací. Zatímco v jiných částech města to v pátek a v sobotu zeje prázdnotou, do Stodolní zamíří tisíce hostů. Co je za tímto fenoménem a podnikatelským úspěchem?

EU – Letadla

EU – Letadla

Podmínky certifikace vedly už k zastavení řady projektů i v České republice. Firma vyrábějící letadla se proto rozhodla jít jinou cestou. Zákazník si sestaví více jak padesát procent letounu sám. Tak se obejde nutnost certifikace v kategorii General Aviation, která by stála okolo čtvrtmiliardy korun.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín