POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Ovocné čaje

Ovocné čaje

Čaj z čerstvého ovoce, který běžně vařily naše babičky, zaujal Jiřího Gabriela natolik, že se s ním pustil do podnikání. Na překážky ale narazil hned na začátku. Balení čaje je lehce zaměnitelné s jinými výrobky, proto byla jeho propagace založena na přímém představení zákazníkům. Firma po třech letech vyrábí téměř 80 druhů výrobků. Přesto se pan Gabriel ověřené strategie drží a o své odběratele si pečlivě vybírá.

Rozhovory 1. část

Rozhovory 1. část

Poslední novela zákona o dani z přidané hodnoty byla zveřejněna ve Sbírce zákonů dne 31.prosince 2010 a vstoupila v účinnost dne 1.ledna 2010. Obsahuje celou řadu novinek, které byla Česká republika povinna do svého zákona implementovat dle směrnic EU. Jaké jsou to změny a jak se prakticky promítnou v dopadech na podnikatele jsme se zeptali Ing. Jana Sošky, daňového poradce.

Podlahové topení

Podlahové topení

Během deseti let působení na trhu se z malé topenářské firmičky z Hranic na Moravě stala společnost s několika pobočkami po republice a zastoupením na Slovensku. Místo rychlého výdělku totiž vsadili na kvalitu a komplexní služby. Ale i přes komplexní služby a servis, který společnost zákazníkům poskytuje, se v objemu zakázek projevila současná ekonomická situace.

Program Nový panel

Program Nový panel

Tento program navazuje na projekt „Panel“, který odstartoval v roce 2001 a poskytoval finance na opravy a rekonstrukce stávající panelové zástavby. Dotace se týkají úhrady a garancí půjček, respektive, úroků z těchto půjček, které si bytová družstva či vlastnící bytů otevřeli na zafinancování těchto oprav. Jako příklad představíme Bytové družstvo Kamenice ve Středočeském kraji, které investovalo do opravy 5 domů a 124 bytů investovali 25 miliónů korun. Od svého založení do roku 2008 poskytl program „Panel“ celkem 9 201 079 Kč na opravu a rekonstrukce více než 250 tisíc bytů.

Zahradní technika

Zahradní technika

Když začal Jiří Belinger podnikat v rodinné truhlářské dílně, psal se tenkrát rok 1977. O jedenáct let později už k nám dovážel z Německa potřeby pro řemeslníky, elektrocentrály a také zahradní techniku. Díky tomu měl oproti ostatním po převratu v podnikání značný náskok.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín