Přímý přenos zábavného večera spojeného s vyhlášením nejlepších knih uplynulého roku uvádí Jan Burian

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Výroční knižní ceny Magnesia Litera každoročně hledají nejlepší české knihy v devíti kategoriích, které pokrývají všechny literární žánry a obory. Do soutěže zaslalo přihlášku celkem osmdesát jedna nakladatelů. Vítězný autor, překladatel či nakladatel Knihy roku získává spolu s cenou finanční prémii 200 000 korun. I letos probíhá čtenářská anketa, která určí nejoblíbenější původní českou knihu za rok 2004.

Mezi nominovanými autory, překladateli a nakladatelskými domy jsou jména slavná i nové objevy – Jan Balabán, Jan Novák, Anna Zonová, Viola Fischerová, Josef Hrubý, Bogdan Trojak, Arnošt Goldflam, Petr Sís, Pavel Šrut, David a Markéta Záleských, Blanka Stárková, Ferdinand Stočes, Václav Křístek, Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein, Vladimír Pavlovič, Petr Maťa, Rostislav Švácha, Jan Zrzavý, David Storch a Stanislav Mihulka.

Slavnostní vyhlášení výročních cen za rok 2004 v Městské knihovně v Praze uvidíte v přímém přenosu 25. dubna na druhém programu České televize. Večerem vás bude provázet Jan Burian, v hudebních vystoupeních potěší Jana Kirchner a skupina Hm…

Stopáž58 minut
Rok výroby 2005
 L