Hotel je zachráněn a rodina se opět stmeluje. Závěrečný díl seriálu České televize z nedávné minulosti (1999). Hrají: B. Bohdanová, M. Donutil, J. Hartl, Z. Bydžovská, K. Fialová, S. Postlerová, V. Freimanová, P. Kříž, R. Hrušínský, F. Němec, M. Dejdar a další. Scénář P. Zikmund. Kamera I. Šlapeta. Režie H. Bočan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Závěrečný díl uzavře spletité osudy sourozenců a jejich matky a naznačí cestu hotelu Herbich, jejich rodinného dědictví, k prosperitě.

Jako zázrakem zachráněný hotel Herbich se připravuje na důležitou akci – goethovský kongres. Správy hotelu se ujímá nový mladý ředitel Dvořáček (M. Dejdar) a Herbichovy děti si mohou konečně vydechnout. Helena (Z. Bydžovská), která překonala osobní krizi, se sbližuje s malým Františkem, nastupuje v místní nemocnici a po dlouhé odluce naváže vztah i se svým přítelem dr. Krausem (P. Kříž). Oba bratři (J. Hartl a M. Donutil) se smiřují a společně si vyslechnou příběh topiče Drábka (R. Hrušínský), který, zdá se, tak jako oni patří nerozlučně k hotelu. Ada (B. Bohdanová), která prodělala druhou operaci, nechává svým dětem volnou ruku. Záleží na nich, zda hotel prodají. Důležité je, že vydrželi, nedezertovali a splnili svou povinnost.

Stopáž53 minut
Rok výroby 1999
 ST AD 4:3
ŽánrSeriál