Novinky

Na Eurovision Song Contest bude Česko reprezentovat kapela Lake Malawi

28. 1. 2019

​Vítězem letošního ročníku národního kola Eurovision Song Contest je se skladbou „Friend of a Friend“ kapela Lake Malawi, v čele s Albertem Černým. Od diváků a poroty obdržela celkem 22 bodů. O druhé místo se s 18 body dělili hned tři finalisté – Barbora Mochowa, Jakub Ondra a Pam Rabbit.

Lake Malawi – Friend of a Friend

Lake Malawi – Friend of a Friend

Na obrovský úspěch Mikolase Josefa se pokusí navázat kapela Lake Malawi, která se stala vítězem národního kola. Poděkovat bychom však chtěli všem osmi finalistům za skvělou práci, protože i díky nim hlasovalo tento rok o padesát procent více fanoušků než loni. Dohromady to bylo pětadvacet tisíc individuálních hlasujících,“ vysvětluje vedoucí české delegace Jan Bors.

Tohle je pro mě mega splněný sen. Předtím, než jsem se rozhodl přihlásit s písní Friend of a Friend, tak jsem si říkal, co vlastně se sebou chci dělat. Ale pak jsme se přihlásili a já jsem uviděl světlo na konci tunelu. Řekl jsem si, že by to mohla být cesta jak prorazit do světa," shrnuje frontman kapely Lake Malawi Albert Černý.

Vystoupení kapely se skladbou „Friend of a Friend“ v Tel Avivu diváci opět uvidí v přímém přenosu ve vysílání České televize. Lake Malawi byla losem přiřknuta účast v první polovině prvního semifinále, které se uskuteční 14. května. Finále soutěže se uskuteční 18. května.

Jméno vítěze národního kola není jedinou novinkou Eurovize.

Po mnoha letech dostanou diváci opět možnost sledovat finalisty národního kola ve speciálním televizním pořadu a v přímém přenosu tak rozhodnout hlasováním o dalším reprezentantovi Česka. Uzávěrka přihlášek pro příští ročník je tak posunuta již na červen letošního roku. Je to obrovská příležitost pro všechny interprety, skladatele, kapely a další hudebníky, proto očekáváme velký zájem,“ doplňuje kreativní producent Jan Potměšil.

Zájemci mohou své skladby posílat na emailovou adresu escmusic@ceskatelevize.cz, informace naleznou na webu a sociálních sítích.